אושיית רשת בת 23 עשויה להישלח למאסר באשמת "ביזוי" אנדרטת מלחמה ברוסיה, והכל בגלל סרטון הומוריסטי שהיא העלתה לסטורי שלה. אלנה אגפונובה נעצרה אחרי שתועדה בעיר וולגוגרד "מדגדגת את הפטמה" של הפסל "אמא מולדת", שמנציח את הקרב בעיר סטלינגרד במלחמת העולם ה-2.

הסרטון צולם בשנה שעברה ובעקבותיו, אגפונובה נמלטה לאי סרי לנקה כדי לחמוק מהמשטרה הרוסית. היא נעצרה בשבוע שעבר לאחר שהגיעה לבקר את בני משפחתה במוסקבה והוסגרה לרשויות החוק בוולגוגרד. היא תישאר במעצר עד תום החקירה נגדה, כך לפי כלי התקשורת הרוסים.

אגפונובה מואשמת בשורת עברות פליליות, כולל ביזוי אנדרטה צבאית, תמיכה בנאציזם ו"זילות זיכרון הלוחמים שהגנו על המולדת". במידה והיא תימצא אשמה במעשים המיוחסים לה, בת ה-23 עלולה להישלח ל-5 שנות מאסר.

אושיית הרשת בת ה-23 הביעה מאז צער על מעשיה וביקשה סליחה מכל מי שנפגע ממנה. "אני פונה לכל תושבי וולגוגרד, ורוסיה בכלל. אני מבקשת סליחה ומציעה לכולם לא לעשות את אותן טעויות שעשיתי ברוב טיפשותי", מסרה אגפונובה בהודעה. "בכלל לא העליתי בדעתי שאני פוגעת במישהו. אני מתנצלת בפני כל אזרחי המדינה".

נציין שזו לא הפעם הראשונה שאושיות רשת רוסיות הסתבכו עם החוק בגלל סרטון וויראלי. בשבוע שעבר, דווח כי צמד משפיעניות – ולאדה אלצ'איבה (24) וחברתה ויקה (19) – נאלצו להתנצל בפומבי לאחר שצילמו את עצמן מתנשקות ופרסמו את האקט ברשת, בניגוד לחוקים האוסרים על "תעמולה להט"בית". השתיים ככל הנראה יישפטו על מעשיהן ואם יורשעו, יאלצו לשלם קנסות כבדים.