צמד משפיעניות הרשת הרוסיות, ולאדה אלצ'איבה בת ה-24 וחברתה ויקה בת ה-19, נאלצו להתנצל בפומבי ולשלם קנסות כבדים לאחר שצילמו עצמן מתנשקות ופרסמו את הנשיקה ברשת, בניגוד לחוקים האוסרים על "תעמולה להט"בית". 

בסרטון, שפורסם לראשונה בטיקטוק ואינסטגרם ובהמשך נמחק אך הופץ בטוויטר (או X), מביימות השתיים הצעת נישואין לסבית, לאחריה הן מתנשקות בלהט. לאחר הפרסום הן נעצרו על ידי משטרה ונלקחו לחקירה, שם נאלצו לצלם התנצלות ולשלם קנסות כבדים. 

במהלך החקירה אמרו חוקרי המשטרה לכוכבות הרשת כי הסרטון, אותו הן צילמו בפיצריה בעיר קרסנודאר, קרוב לארמונו של הנשיא ולדימיר פוטין, עלול "לפגוע בנפשם של קטינים". "הכל היה בצחוק, רק בשביל קצת לצחוק", אמרה בחקירה ולאדה, לה יותר מ-600 אלף עוקבים ברשתות החברתיות. 

על פי הדיווח, ויקה נשאלה על ידי החוקר אם היא הבינה ש"קטינים יכולים לצפות בסרטון שלך והנשיקה שביצעת עלולה לפגוע בנפשם?", ולכך השיבה: "לא חשבתי שזה יכול להשפיע על מישהו. לא ידעתי. זאת הייתה בדיחה, אני מתחרטת על כך מאוד, אני מאוד מצטערת. אני רק עכשיו מתחילה להבין מה עשינו ואני מבינה שלא היינו צריכות לעשות את זה".

גם ולאדה הביעה חרטה במהלך החקירה על המעשה והתנצלה על המעשה. "התחלנו לצלם כשהתנשקנו ואני מציעה לה נישואין, ועל כך אני מאוד מצטערת. לא נעשה זאת שוב", אמרה ולאדה לחוקרים. בהמשך סרטון החקירה, שפורסם על ידי המשטרה, נראית ולאדה אומרת "לא הייתי מחליפה (איברי מין גבריים) עבור (איבר מין נשי). אני אוהבת גברים". 

"אני לא תומכת בשום תנועות קיצוניות אסורות. משום מה אנשים חשבו שההצעה בסרטון אמיתית. ויקה ואני רק חברות, תמיד היו לי מערכות יחסים עם גברים. המטרה שלנו הייתה למשוך תשומת לב", נשמעת ולאדה אומרת בסרטון החקירה שפורסם. כוכבות הרשת כעת צפויות לעמוד למשפט, בו הן עלולות לחטוף קנסות כבדים מאוד: ולאדה עלולה לשלם קנס בסך 1,750 אירו, ואילו ויקה עלולה לשלם קנס בסך 875 אירו. 

כזכור, בנובמבר האחרון פסק בית המשפט העליון במדינה כי "תנועת הלהט"ב הבינלאומית" היא תנועה "קיצונית" ואסר את פעילותה במדינה. מאז, הרשיעו בתי המשפט ברחבי רוסיה שלושה אנשים באשמת "הצגת סמלים של ארגון קיצוני" - שניים משום שפרסמו דגלי גאווה ברשתות החברתיות ואישה אחת שענדה עגילי צפרדע בצבעי הגאווה.