נס בביירות: כוחות ההצלה בבירת לבנון מצאו בשעה האחרונה את אחד מעובדי הנמל הנעדרים בגלל האסון הנורא. גופתו של אמין אל-זאהיד נזרקה אל מי הים התיכון כתוצאה מההדף של הפיצוץ האימתני וכנגד כל הסיכויים, הוא שרד. כעת, דווח על כך שהוא חולץ על ידי אחד מצוותי החיפושים באזור אחרי ששהה במים במשך יותר מיממה.

תמונות של עובד הנמל פורסמו ברשתות החברתיות, כשהוא מגואל בדם על סיפון אחת הסירות של צוותי החילוץ. על פי הערכות, הוא צף במי הים התיכון במשך 30 שעות לפני שאותר על ידי המחלצים. הוא פונה למרכז הרפואי באוניברסיטת ראפיק חרירי ונכון לעכשיו, לא ידוע מה מצבו.

 

אל-זאהיד
בתמונה: אמין אל-זאהיד | צילום: AndyVermaut, twitter

 

העובדה שמחלצים הצליחו למצוא את אל-זאהיד נתנה תקווה לעשרות משפחות בבירה שיקיריהם עדיין נעדרים כתוצאה מהאסון בנמל. ביממה האחרונה, נפתח דף אינסטגרם מיוחד שנועד לרכז את פרטיהם של אנשים שלא נראו מאז הפיצוץ הנורא ועד כה, עלו יותר מ-100 תמונות של גברים, נשים וילדים שדווחו כנעדרים.

אתמול דווח כי האסון נגרם כתוצאה משריפה שפרצה בנמל בגלל תאונת ריתוך באחד המחסנים הסמוכים. בשעות הערב המוקדמות, הלהבות הגיעו אל מצבור של אמוניום חנקתי שעל פי ההערכות, הכיל 2.7 קילוטון של התרכובת הכימית הנפיצה. כעת, מומחים טוענים שעוצמת הפיצוץ הייתה כחמישית מזו שנגרמה מפצצת האטום שהוטלה על הירושימה.

5,000 אנשים נזקקו לסיוע רפואי בעקבות האסון ונכון לעכשיו, 135 בני אדם נספו כתוצאה ממנו – והמספר רק עתיד לעלות. אתמול, מושל הבירה טען שיותר מ-200 אלף תושבים איבדו את בתיהם בגלל הפיצוץ, לפני שבכירים בממשל תיארו את ביירות בתור "עיר אסונות".