נגזר עונשו של עורך הדין פיאם דובשן, הידוע בין היתר כסנגורה של אושיית הרשת סהר טבר, לאחר שדווח כי נשלח למאסר בתחילת יוני, כאשר הרקע למעצר לא היה ידוע אפילו לעורך דינו.

כזכור, סעיד דגהאן, סנגורו של דובשן, סיפר כי הם "לא יודעים במה הוא מואשם כי לא מתירים לנו להיפגש איתו ולהגן עליו", אמר. "כל מה שאנחנו יודעים זה שאין קשר להרשעות קודמות שלו". בכך מרמז הסנגור שדובשן כבר הואשם בעבר בהעלבת המשטר האיראני. בשל ההאשמות החדשות נגדו, הסנגור האיראני נעצר במשרדו ב-10 ביוני ומשם, הועבר ליחידת חקירות הממוקמת במקום לא ידוע. לאחר מכן הועבר שוב לכלא אווין (Evin) השוכן בטהרן.

עדיין לא ברור, כאמור, במה הואשם דובשן, אך דווח באיראן כי יתכן שאחת ההאשמות היא פגיעה בביטחון. הוא נשפט ב-10 ביולי -בדיוק חודש לאחר מעצרו - בעוד הוא כלל לא נכח בבית המשפט, בשל "מחלה והמשך טיפול בה". במשפטו נגזרו עליו שנתיים וחצי של מאסר בפועל. 

פיאם דובשן
נשלח לשנתיים וחצי לכלא - ולא ידוע עדיין מדוע | צילום: hra_news, twitter

דובשן לקח סיכון רב בעבודתו, כאשר פעל כסנגור של פעילים חברתיים רבים וכוכבי רשת, כדוגמת סהר טבר, אשר נעצרו בשל האשמות כוזבות של המשטר השמרני. בדיוק כמו הסנגור שלה, אגב, עדיין לא ידוע מה באמת עלה בגורלה של טבר מאז ששוחררה ממאסר. זמן קצר לפני מאסרו של דובשן, הוא התייחס לשמועות לפיהן טבר חולה בקורונה - אך מאז ציבור עוקביה אינו בטוח האם המשטר האיראני אכן מתיר לה כעת לנהוג בחופשיות, או שהיא מדוכאת בצורה כלשהי על ידי הרשויות.