שלטונות איראן ממשיכים להדק את אחיזתם סביב אושיות רשת ופעילים חברתיים: סוכנות ידיעות מקומית דיווחה לאחרונה כי הרשויות עצרו את עורך הדין פיאם דובשן ונכון לעכשיו, לא ידוע מהן ההאשמות נגדו.

דובשן מוכר ברחבי המדינה בהיותו סנגור של פעילים חברתיים רבים ולאחרונה, גם אושיות רשת שונות – כולל סהר טבר, המוכרת גם בתור "אנג'לינה ג'ולי האיראנית". בחודש אפריל האחרון, דובשן התייחס לשמועה לפיה מרשתו פונתה לבי"ח אחרי שנדבקה בקורונה ואף אישר אותה. כעת, מתברר שהוא בעצמו נמצא מאחורי הסורגים.

 

פיאם דובשן (צילום: hra_news, twitter)
פיאם דובשן, עורך דינה של סהר טבר | צילום: hra_news, twitter
אלירזה ג'פלהי (צילום: alireza.japalaghy, Facebook)
"מתנשק על גגות טהרן", התמונה השערורייתית של אלירזה ג'פלהי | צילום: alireza.japalaghy, Facebook

גורמים המעורים בפרטי הפרשה מספרים כי הסנגור האיראני נעצר במשרדו ב-10 ביוני ומשם, הועבר ליחידת חקירות הממוקמת במקום לא ידוע. השבוע, דווח כי דובשן הועבר לכלא אווין (Evin) השוכן בטהרן.

סעיד דגהאן, סנגורו של דובשן, טען כי נכון לעכשיו עדיין לא ידוע מהי סיבת המעצר האמיתית של מרשו. "אנחנו לא יודעים במה הוא מואשם כי לא מתירים לנו להיפגש איתו ולהגן עליו", אמר. "כל מה שאנחנו יודעים זה שאין קשר להרשעות קודמות שלו".

דובשן הורשע בעבר ב"העלבת השלטונות", עברה פלילית על פי החוק המקומי שבגינה ניתן להישלח לבית סוהר למשך שנתיים. למרות זאת, נגזר על עורך הדין המקומי לרצות את עונש המאסר על תנאי.

הדיווחים על מאסרו מגיעים אחרי גל מעצרים של אושיות רשת איראניות – ביניהם גם אמן הפרקור אלירזה ג'פלהי, שנעצר לאחר שפורסם בחשבון האינסטגרם שלו תמונה בה הוא מתנשק עם אישה אלמונית על גגות טהרן.