גבר בן 50 עלה לכותרות בבריטניה אחרי שעקר לעצמו את השן בחדר האמבטיה. כריס לנגסטון, תושב אוסווסטרי (Oswestry), כ-84 ק"מ דרומית לליברפול, סיפר בשיחה עם כלי התקשורת הבריטיים שאחת השיניים הטוחנות שלו התנדנדה וגרמה לו לסבול מכאבים איומים. לדבריו, הוא לא הצליח למצוא תור לרופא שיניים של קופת החולים בחצי שנה הקרובה ולבצע טיפול פרטי היה בלתי אפשרי עבורו. בסופו של דבר הוא נאלץ לעקור את השן בעצמו עם פלייר (מֶלְקַחַת).

"מעולם לא סבלתי מכאבי שיניים חזקים וזה היה הכאב הגרוע ביותר בחיים שלי", סיפר לנגסטון. "לא יכולתי לאכול שום דבר חוץ ממרק. יכולתי להרגיש אותה זזה. בכל פעם שדיברתי, שתיתי, אכלתי או בלעתי, זה היה כאבי תופת". הבריטי הצליח למצוא רופא שיניים פרטי, אבל המרפאה שלו הייתה במרחק שעה נסיעה מאוסווסטרי. כמו כן, מחיר הטיפול היה 90 ליש"ט (כ-417 שקלים) ולטענתו, הוא לא היה מסוגל להרשות את זה.

"שמעתי את המחיר ואמרתי לעצמי: 'אתה חייב לנשום עמוק ופשוט לעשות את זה'. אז לקחתי את הפלייר וניגשתי לעבודה", סיפר בן ה-50. "ברגע שנגעתי בשן כאב לי מאוד. כשתפסתי אותה היה לי ברור שזה רגע האמת. הייתי צריך למשוך חזק מאוד, אבל בסוף השן יצאה בשלמותה. לא ממליץ לאף אחד לעשות את זה. זאת הייתה תחושה נוראית. הילדים שלי היו מזועזעים".

לנגסטון סבל מדימום בחלל הפה במשך כמה דקות ולדבריו, כמעט התעלף כשראה את השן בחוץ. למרות זאת, הוא הודה שהעקירה הקלה מאוד על הכאבים שלו. "שבוע לפני כן לא יכולתי לאכול שום דבר חוץ ממרק", סיפר האב. "היום אני לפחות יכול לאכול סטייקים. עדיין כואב לי, אבל זה פחות גרוע".

תופעה שחוזרת על עצמה

נציין שזו לא הפעם הראשונה שבריטי נאלץ לעקור לעצמו את השן אחרי שלא הצליח למצוא תור לרופא שיניים. בינואר 2022, פרסמנו את סיפורו של קרלטון היל, תושב סוונסי, וויילס, שסדק את אחת הטוחנות שלו ושירותי הבריאות בממלכה לא סיפקו לו פתרון משביע רצון. על כן, הוא עקר את מה שנותר מהשן בכוחות עצמו.

"לקחתי פלייר ועקרתי מהחניכיים שלי את כל מה שנשאר מהשן", סיפר. "אני מוכרח להודות שהכאב לא היה נורא כל כך". בן ה-28 אמנם הצליח לפתור את הבעיות ברמתו, אבל מרגיש ששירותי הבריאות בממלכה הזניחו אותו. "אני חושש שאם אני אלך עכשיו לטיפול פרטי, זה יעלה לי הון תועפות", סיפר. "אפשר היה למנוע את כל הסבל הזה".