גבר בריטי עלה לכותרות בממלכה אחרי שנאלץ לבצע בכוחות עצמו ניתוח עקירת שן. קרלטון היל, בן 28 מסוונסי, ויילס, סיפר שהכל התחיל אחרי שסדק את אחת השיניים הטוחנות שלו. לטענתו, הוא הצליח לקבוע תור לניתוח חירום אצל רופא שיניים תורן, אבל הפתרון היה זמני בלבד.

"הוא קדח לי בשן ושם לי סתימה שיצאה מהמקום תוך יום", סיפר. "כשהתקשרתי לשירותי הבריאות המליצו לי לפנות לרופא שיניים באזור שלי. למרות זאת, לא הצלחתי לקבוע תור לאף אחד בגלל הקורונה". כעבור כמה חודשים, השן נשברה לחלוטין והיל נותר עם שברים בתוך החניכיים. מיואש, הוא החליט לפתור את הבעיה בכוחות עצמו.

"לקחתי פלייר ועקרתי מהחניכיים שלי את כל מה שנשאר מהשן", סיפר. "אני מוכרח להודות שהכאב לא היה נורא כל כך. אחרי זה התקשרתי לשירותי הבריאות שוב, אבל הם לא הסכימו לתת לי הפנייה לרופא שיניים תורן. מאז, אני מנקז בעצמי מורסות שהצטברו במקום וממשיך לנסות למצוא רופא שיניים באזור שיסכים לקבל אותי".

היל מספר שלא הרבה זמן אחרי ניתוח העקירה המאולתר שלו, אחת השיניים הטוחנות בצד השני של הלסת שלו נסדקה גם כן. "הפעם הסדק נתקע לי בלשון ופצע אותה", סיפר. "אז שוב, נאלצתי לטפל בבעיה בכוחות עצמי. לקחתי משחזת חשמלית ושייפתי את החלק הסדוק של השן עד שהוא נעלם".

בן ה-28 אמנם הצליח לפתור את הבעיות ברמתו, אבל מרגיש ששירותי הבריאות בממלכה הזניחו אותו. "אני חושש שאם אני אלך עכשיו לטיפול פרטי, זה יעלה לי הון תועפות", סיפר. "אפשר היה למנוע את כל הסבל הזה אם הם רק היו נותנים לי עוד הפנייה לרופא שיניים תורן".