היום, 22 בפברואר, סלע חלל ענק בשם XU6 2020, שגודלו כגודל אצטדיון, יגיע לנקודה הקרובה ביותר לכדור הארץ. רוחבו של האסטרואיד הוא 213 מטרים – ולשם השוואה, הוא גדול יותר פי-2 מפסל החירות (שגובהו 93 מטרים) וכן משעון הביג בן הלונדוני.

על פי נאס"א, לאסטרואיד יש "פוטנציאל לגרימת נזק", אולם לא סביר שהוא יפגע בכדור הארץ במסלולו הנוכחי. נוסף על כך, למרות שהוא צפוי לעבור בנקודה הקרובה ביותר לכדור הארץ, אתם יכולים להיות רגועים מפני שהאסטרואיד יהיה עדיין במרחק של 4,087,734 קילומטר ממנו. הגרם השמיימי יתחיל שוב להתרחק מכדור הארץ היום בשעה 21:00.

אסטרואידים הם בדרך כלל קטנים בהשוואה לכדור הארץ, אך הם עלולים לגרום להרס משמעותי בשל המהירות הגבוהה שלהם. זו הסיבה שנאס"א וסוכנויות חלל אחרות ברחבי העולם עוקבות מקרוב אחרי כל סלע חלל שעשוי להתנגש בדרכנו. המקרה המפורסם ביותר הוא האסטרואיד שהשמיד את אוכלוסיית הדינוזאורים (יחד עם כ-70 אחוז מהחיים באותה תקופה), לאחר שהתרסק על כדור הארץ לפני כ-65 מיליון שנה.

אסטרואיד (צילום: Dotted Yeti, shutterstock)
אסטרואיד | צילום: Dotted Yeti, shutterstock

ואם זה לא מספיק לכם, בחודש מרץ, כשבוע לפני חג הפסח, צפוי לחלוף בסמוך לכדור הארץ האסטרואיד 2001 FO32, שעלול להיות על פי החוקרים "מסוכן מאוד" - הן בשל מרחקו הקצר יחסית מכדור הארץ והן בשל גודלו.