קבוצת צוללנים הותקפה על ידי כריש מול חופי האיים המלדיביים – והתיעוד הדרמטי עלה לרשתות החברתיות. בסרטון, שעלה לחשבון האינסטגרם של הצוללן קמרון אלכסנדר קירקונל, אפשר לראות את חברי הקבוצה שוחים במרחק נגיעה מהטורף. לפתע, הדג מתחיל להשתולל ולנגח את כל מי שנמצא סביבו. למרבה המזל, אף אחד מ"כוכבי הסרטון" לא נפגע באופן משמעותי.

"כמה כיף לצלול עם כרישים", כתב קירקונל בתיאור הסרטון, שהפך מאז לוויראלי עם יותר מ-144 אלף צפיות. "אני לא רוצה שכל האינסטגרם שלי יהיה מלא בסרטונים האלה, אבל במקרה הזה מדובר בדוגמא מצוינת לאנשים שחשבו שהם נמצאים בסיטואציה בטוחה – כשהם לא". בהמשך, הוא קרא לעוקבים שלו להחרים צלילות עם כרישים.

View this post on Instagram

A post shared by Cameron Alexander Kirkconnell (@camkirkconnell)

מאז שהסרטון עלה לרשתות החברתיות, כמה גולשים טענו שהכריש הסתבך בחבל והצוללנים ניסו לשחרר אותו. למרות זאת, לא ברור אם אכן זה מה שקרה. הפוסט גרף מאז יותר מ-130 תגובות מהגולשים – הרבה מהם טענו שכל התקרית הזו הייתה יכולה להימנע.

"הכריש היה בפאניקה כי הוא היה מסובך במשהו. אפשר לראות אותו גורר את החבל", כתב אחד הגולשים. "הוא משתולל מרוב פחד ובכלל לא מסתכל לאן הוא שוחה או במי הוא פוגע". גולש אחר הוסיף: "כל מה שהם היו צריכים לעשות היה לגעת לו בעדינות בחוטם ולכוון אותו למקום אחר".

לא התקיפה הראשונה באזור

נציין שזו לא הפעם הראשונה שמישהו מסתבך עם כריש מול חופי האיים המלדיביים. באפריל של השנה שעברה, דיווחנו לכם כיצד כרמן קנובס סרביו ננשכה על ידי מפרקתן בזמן שצללה קרוב מדי ללהקה של 10 פרטים.

מפרקתן (צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א׳ לחוק זכויות יוצרים)
התיירת לא נפצעה באורח קשה והיא המשיכה בצלילה שלה | צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א׳ לחוק זכויות יוצרים

בתיעוד שעלה לאינסטגרם אפשר לראות את כרמן, אחות במקצועה, שוחה קרוב מאוד ללהקת הדגים כשלפתע, אחד מהם נושך אותה בשכם השמאלית. למרבה המזל, התיירת לא נפצעה באורח קשה והיא המשיכה בצלילה שלה זמן קצר לאחר מכן.