האם קים ג'ונג און הורה לירות בחולה קורונה? הרודן הכל יכול של צפון קוריאה ידוע באכזריותו ובשיטות הלא ממש סטנדרטיות לטפל בבעיות, אך האם באמת נכונה השמועה שהולכת ומתפשטת, לפיה החליט להוציא להורג אדם שנדבק בנגיף? 

בחודש פברואר הנגיף התחיל להתפשט לו ברחבי העולם ושמועה שנפוצה בעיקר ברשתות החברתיות טענה כי המנהיג מצא דרך לחסל את המגפה בארצו בכך שדאג להרוג את החולה מס' 1 שלה. קשה לקבוע האם יש אמת מאחורי הטענה, מכיוון שאין לה שום ביסוס בינתיים, אך מקור השמועה הוא מכלי תקשורת בקוריאה הדרומית, "דונגה", אשר ציטט "מקורות" מצפון קוריאה שלפיהם פקיד אשר הוכנס לבידוד כאמצעי זהירות הוצא להורג לאחר שהפר אותו כדי לבקר בבריכה ציבורית. לפי אותו כלי תקשורת ההחלטה התקבלה מכיוון שאותו פקיד סיכן את בריאות הציבור.

אותו דיווח מגיע ממקורות אנונימיים ולא מספק פרטים ספציפיים לגבי האירוע (למשל את שם הפקיד או איפה עבד). למרות שכלי תקשורת נוספים ציינו את האירוע, נראה כי כולם התבססו על אותו מקור ראשוני. עם זאת, לא מופרך שקים ג'ונג און יקבל החלטות אכזריות בכל הקשור להשתלטות או הימנעות מהתפשטות מגפת הקורונה במדינה.

חשוב לציין כי אימות עובדות בנוגע לצפון קוריאה הוא קשה במיוחד בגלל השליטה הבלעדית של הממשל בכלי התקשורת. המדינה גם טוענת שאין לה אפילו חולה אחד בקורונה בגבולותיה, זאת למרות שרוב הגבול הצפוני שלה גובל בסין, המדינה שבה היה מוקד המגפה.

למרות הכחשות המדינה, מומחים בתחום הרפואה מתקשים להאמין שהמדינה הצליחה להימלט מהמגפה. הגנרל רוברט אברהמס אמר לעיתונאים בפנטגון כי משטרו של קים עצר את האימונים הצבאיים לחודש, אך מאז חזר לתרגולים רגילים: "זאת מדינה סגורה אז אנחנו לא יכולים לומר בוודאות שאין שם חולים, אך אנחנו די בטוחים בזה. הם עצרו את הצבא לחודש, אף מטוס לא טס במשך 24 ימים".

במקביל לכך, התקבלו דיווחים בקוריאה הדרומית על  "ניקוי אורוות" שביצע קים בצמרת השלטון שלו. לפי אותו דיווח, אחד הבכירים הורד בדרגה בטענה ששתה אלכוהול, התהולל והפר את העוצר הנוקשה בעקבות נגיף הקורונה. אך כרגיל בכל הקשור לצפון קוריאה - לא ברור האם אותו בכיר רק הורד בדרגה או שגורלו היה אכזרי יותר.