מנהיג צפון קוריאה רשם לאחרונה הופעה ציבורית ובעקבותיה, חזרו ספקולציות לגבי הרעה במצבו הבריאותי. סוכנות הידיעות NK News, שמדווחת ומנתחת את המתחולל במדינה תחת המשטר הדיקטטורי, חשפה אתמול כי קים ג'ונג-און תועד במהלך הימים האחרונים עם כתם כהה על החלק האחורי של ראשו.

הכתם, שנראה לעיתים בגוון ירקרק או שחור, נצפה לראשונה ב-24 ביולי בזמן שהעריץ האסיאתי השתתף במצעד צבאי. הכתם נראה שוב גם באירוע שנערך לכבוד הווטרנים של צפון קוריאה ב-27 ביולי, לפני שקים ג'ונג-און צולם עם פלסטר על הכתם המסתורי.

בסוכנות הידיעות מדווחים כי לא ברור כרגע במה מדובר וקשה לאבחן את הכתם בעזרת תמונות בלבד. עד כה, בפיונגיאנג לא התייחסו לממצא הביזארי ועל פי ההערכות, הם כנראה גם לא יתייחסו. למרות זאת, רבים גרסו כי הכתם הוא עדות נוספת להרעה במצבו הרפואי של קים ג'ונג-און, מאז שדווח על כך שהוא השיל קילוגרמים רבים בסוף חודש יוני.

נזכיר שזו לא הפעם הראשונה שהדיקטטור הצפון קוריאני מופיע במקום ציבורי עם נקודה מסתורית על גופו. בתחילת חודש מאי של השנה שעברה, קים ג'ונג-און צולם בחנוכת מפעל במדינה כשעל זרועו הימנית נקודה אדומה.

התמונות צולמו כחודש אחרי שלא היה שום זכר לדיקטטור בכלי התקשורת בצפון קוריאה – ורבים מיהרו להעלות סברות שונות ומשונות לגבי הנקודה האדומה. חלק סברו כי הנקודה מעידה על כך שהרודן עבר פרוצדורה רפואית כלשהי - אולי אפילו צנתור לבבי - בעוד אחרים הניחו שהנקודה האדומה היא בכלל ראיה לכך שלא מדובר בקים ג'ונג-און, אלא בכפיל.

הסברה הועלתה על ידי הבלוגרית הסינית ג'ניפר זאהנג שהדגישה שהנקודה האדומה היא רק סממן אחד שמעיד שמדובר בכפיל. "האם קים ג'ונג און האמיתי הופיע ב-1 במאי?", כתבה הבלוגרית הסינית בחשבון הטוויטר שלה. "ארבעה דברים שעליכם לשים לב אליהם: 1. השיניים. 2. האוזניים. 3. השיער. 4. אחותו". זאהנג צייצה גם ארבעה קולאז'ים עם תמונות ישנות של העריץ בשביל להדגיש את ההבדלים. מעבר לזה, היאצירפה קולאז'ים גם של אחותו הקטנה, קים יו-ג'ונג, וטענה שגם היא משתמשת בכפילות. האומנם?