עובד אלמוני ברשת המזון המהיר Subway חשף את הדרך שבה מכינים את הבשר לכריך הסטייק שלהם – והגולשים נחרדו. הסרטון המדובר עלה לאחרונה לטיקטוק, שם הוא הפך לוויראלי עם יותר מ-9 מיליון צפיות וקרוב לחצי מיליון לייקים.

בתיעוד אפשר לראות את העובד מוציא את גוש הבשר מאריזת הוואקום שלו, מניח אותו בגסטרונום ומתחיל למעוך את חלקיו בין האצבעות. בהמשך, הוא מחלק את הבשר לאריזות קטנות במשקל של 2.5 אונקיות (כלומר, 70 גרם), סוגר אותו בגסטרונום וזהו. ה"סטייק" מוכן לשימוש, בלי טיגון או צלייה.

 

התיעוד השנוי במחלוקת עלה לחשבון הטיקטוק howfoodismade, שמוקדש כולו לסרטונים שמראים כיצד מכינים אוכל – לרוב במסעדות מזון מהיר בארה"ב. יותר מ-7,000 תגובות נרשמו לסרטון, חלקן מגולשים שהשתעשעו מהזעזוע שהוא עורר. "זה כריך סטייק ב-Subway, מה חשבתם שתקבלו?", כתב אחד הגולשים. גולשת אחרת הגיבה בציניות: "רגע, הסטייק שלהם הוא לא פילה מיניון טרי שהם מכינים בכל בוקר?".

גולשים אחרים הזדהו בתור עובדים לשעבר ברשת המזון המהיר והעידו שהסרטון אכן משקף את המציאות. יותר מזה, הם טענו שיש מנות אחרות בתפריט ששיטת ההכנה שלהן דוחה אפילו יותר.

"עבדתי ב-Subway ועד היום יש לי סיוטים מלהכין את כריך העוף ברוטב טריאקי", כתב גולש אחד. גולש אחר הוסיף: "עבדתי ברשת פעם ואני יכול לומר לכם בביטחון מלא, כריך הטונה שלהם הרבה יותר גרוע".


זאת לא הפעם הראשונה שסרטון הכנה של אוכל הכה גלים ברשתות החברתיות. עוקבים אדוקים של המדור ודאי זוכרים את הזעזוע של הגולשים כשהם גילו כיצד מכינים נקניק פרוס, או את השיטה להכנת גבינה כחולה.