מצד אחד סקס נמצא בכל מקום, ומצד שני הוא עדיין טאבו במידה מסוימת, כך שלדבר על הניסיונות האישיים שלכם במיטה זו פרקטיקה ששמורה לחברים הקרובים ביותר או למטפלת הזוגית. 

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

לא מפתיע, אם כך, שגם בגילים מאוחרים אנחנו שבויים במיסקונספציות לגבי סקס, מיתוסים שונים שהוצבו לנו כעובדות ואנחנו חייבים להשתחרר מהם. אגב, זה לא בהכרח אומר שהם לא נכונים, אלא שהם לא נכונים בכל מצב ולכל אדם. אם יש דבר אחד שחשוב לזכור לגבי סקס, הוא שכל אדם שונה מהשני ולכן פרטנר חדש תמיד מצריך למידה, לא משנה כמה אתם כבר יודעים וכמה אתם מנוסים. בקיצור, כמו תמיד, השורה התחתונה היא תקשורת - פשוט תשאלו. ובכל זאת, הנה כמה מיתוסים שכדאי להתחיל להשתחרר מהם, שנאספו ממטפלים מיניים וזוגיים ברחבי ארה"ב, היישר מחדרי הטיפולים שלהם.

עוד ב-mako בריאות
>> הורידה מרכיב אחד מהתפריט ונפטרה מהאקנה
>> מצאנו את התרגיל שהכי שורף קלוריות 
>> זו הסיבה העיקרית לריח רע מהפה

1. "גברים מוכנים למשימה בכל מצב"

הגישה הנפוצה היא שגברים תמיד רוצים סקס, אבל ממש כמו נשים, גם הם יכולים להיות עייפים, טרודים, או סתם חסרי חשק מיני. בנוסף, ככל שגברים מתבגרים, הם זקוקים ליותר ויותר גירוי ישיר באיבר המין כדי להשיג ולשמור על זקפה. אז אם הפרטנר מעדיף ללכת לישון או מאבד זקפה באמצע האקט, אין סיבה להילחץ, הכל בסדר.

בחורה מביטה למפשעה של גבר ומחייכת (צילום: Shutterstock)
ככל שגברים מתבגרים הם זקוקים ליותר גירוי באיבר המין כדי להגיע לזקפה | צילום: Shutterstock

2. "אם לא גמרתם, או אם אין חדירה - זה לא באמת סקס"

הגיע הזמן להשאיר את אסכולת ביל קלינטון מאחורינו. סקס יכול להגיע במגוון צורות ודרכים, לא כולן כוללות חדירה או גמירה. ביליתם לילה במיטה? התנשקתם, התפשטתם, נגעתם, עינגתם? עשיתם סקס. אורגזמות הן תוצאה מבורכת, אבל לא מה שמגדיר את האקט.

3. "אתם צריכים להיות לוהטים כדי ליהנות מסקס"

אם לדייק - אתן צריכות. תעשיית הפורנו, ואפילו יותר מכך - הוליווד, גורמות לנשים לחשוב שרק גוף מושלם וחטוב הוא מחרמן עבור גברים, וגם יגרום להן ליהנות ולהרגיש חופשיות יותר במהלך סקס. אם לסמוך על דיאנה וויילי, מטפלת זוגית משיקגו: "גברים לרוב לא מבחינים ב'פגמים' בגוף האישה, הם פשוט שמחים שיש מולם אישה עירומה". אתן לא צריכות גוף מושלם בשביל ליהנות מסקס, רק להשלים עם הגוף שיש לכן. משימה לא קלה בפני עצמה כשנשים מופצצות מכל עבר בדימויים של הגוף האידאלי, אבל כזו שניתן להשיג עם עבודה עצמית.

4. "בגידות מתרחשות כי משהו חסר בזוגיות"

כמו שאר הרשימה, לא מדובר בשקר מוחלט. ישנם אנשים שבוגדים מכיוון שהם מחפשים משהו שהם לא מקבלים בתוך מערכת היחסים הזוגית שלהם, אבל זו אינה הסיבה היחידה לבגידה. גרייסי לנדס, מטפלת זוגית מניו יורק, אומרת שהרבה פעמים בגידות הן כמו קנייה אימפולסיבית בסופרמרקט, וגם אנשים שנמצאים בזוגיות מאושרת עשויים לבגוד פשוט כי הזדמנות נקרתה בדרכם.

סקס בגידה (צילום: Shutterstock)
לא כל הבגידות קשורות לחסכים במערכת היחסים | צילום: Shutterstock

5. "הסקס תמיד לוהט בתחילה של מערכת יחסים"

גם אם הכימיה שלכם מדהימה, הפעם הראשונה לרוב לא תהיה מלאה בניצוצות כמו שהייתם רוצים להאמין. אבל לא מדובר רק בפעם הראשונה. סקס מדהים דורש היכרות עם האדם השני ותהליך למידה משותף, והפעמים הראשונות לא צריכות להעיד על ההמשך.

6. "השתמשתן בחומר סיכה? אתן לא מספיק מגורות"

הגישה הנפוצה היא שאם אישה חרמנית, היא בהכרח רטובה. בעוד באופן עקרוני זה נכון, ישנם מצבים של עוררות מינית שהיא מנטלית/רגשית ולא בהכרח פיזית, ואין שום דבר רע בלקבל קצת עזרה מחברכן הטוב - חומר הסיכה.

7. "אורגזמות וגינליות הן שכיחות"

האמת היא שהופתענו לגלות שמדובר במיתוס שטרם נופץ, אבל ליסה פז, מטפלת זוגית ממיאמי, אומרת שהרבה מהמטופלים שלה ממש מופתעים לגלות שרוב הנשים חייבות גירוי בדגדגן כדי להגיע לאורגזמה ולכן חדירה בלבד לרוב פשוט לא תעשה את העבודה. יחד עם זאת, כדאי לשים לב שמדובר ברוב הנשים, לא כולן. כלומר - גם אם כבר הפנמתם שהדגדגן הוא המקום לכוון אליו, מדי פעם תתקלו באישה שכן גומרת מחדירה, כך שכל מה שצריך לעשות כדי להגיע לאורגזמה המיוחלת היא פשוט להיות קשובים.

8. "חוסר התאמה בחשק המיני הוא גזר דין מוות למערכת היחסים"

קילי רנקין, מטפלת מינית מקליפורניה, אומרת שהדאגה הכי נפוצה של המטופלים שלה היא שצד אחד רוצה יותר סקס מהשני. אבל, לדבריה, מדובר בשלב נורמלי לחלוטין במערכת היחסים, ואין זוג שנמצא זמן רב ביחד שלא חווה אותו. זה יכול להיות פער זמני או פער קטן, שניתן לפתור על ידי שיחה ותיאום ציפיות, אבל גם אם הפער נראה בלתי ניתן לגישור, רנקין ממליצה לגשת לטיפול מיני ומבטיחה שלא הליבידו הוא זה שיכשיל את מערכת היחסים שלכם.

אופס: 7 ריחות גוף שמעידים על בעיה חמורה