הכניסו ליומן: "לשמור על הקשר"

גם בזמנים של עומס בעבודה ועם הילדים הקדישו זמן להיות ביחד והיו מחויבים להצלחת הזוגיות שלכם. הזוגיות לאורך זמן הינה תוצאה של התייחסות רצינית של שני בני הזוג לקשר. ה"אנחנו" חייב לקבל מקום חשוב יותר בחיי שניכם מאשר ה"אני". הסכמה הדדית ומודעת על מטרות חייכם כזוג, על הערכים החשובים לשניכם ועל הדרכים להגשמת ציפיותיכם היא יישום מרכזי של המחויבות הזו. אל תרשו לקריירה, לפרנסה ולילדים לקחת מכם את הזמן שלכם כזוג. המשיכו להיות החברים הכי טובים, להתעניין ולשתף ולהיות מעורבים זה בחייו של זו. 

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

קחו רגע לעצמכם

גם בתוך השמירה על היחד והזוגיות, הקפידו למצוא לעצמכם זמן אותו אתם מקדישים רק לכם - אף אחד לא יכול למלא את כל הצרכים הרגשיים, הפיזיים והמנטליים של בן/ת הזוג, ולכן - כחלק מהזוגיות - חשוב להיות גם לחוד. הריחוק, המסתוריות והלבד יוצרים געגוע. 

שולם שולם לעולם

לכו לישון אחרי שפתרתם את כל הקונפליקטים ביניכם. רבתם? כעסתם? אל תתמהמהו ונסו להשלים כמה שיותר מהר. היו מודעים כל אחד לחוזקות ולחולשות של השני. למדו 'לריב נכון', להיות חיוביים ולא מאשימים. פתרו את הקושי ממקום שוויוני ומעריך, ולא ממקום המוריד מערכו של בן/ת הזוג. מאוד חשוב בסעיף זה, הוא חוש הומור! אם נוכל להסתכל על הקונפליקטים שלנו, גם כשאנחנו בקריז, עם חיוך סלחני... הרווחנו. הרווחנו את עצמנו, את בן/ת הזוג שלנו ואת הזוגיות שלנו. 

גבר ואישה
להשלים לפני השינה | צילום: Shutterstock

הרשת החברתית

אל תיתנו למקלדת להיות המאהבת. היום, התקשורת הווירטואלית מהווה עוד נדבך המאתגר את הזוגיות והמיניות ואנו פתוחים לפורומים, צ'אטים, שיחות וידאו, פייסבוק ודומיהם - המאפשרים יצירת קשר מיידי, אינטימי ולא מאיים. זה יכול לנוע מקשר וירטואלי לחלוטין, אשר בו מצ'וטטים עם או בלי מצלמה, דרך שיחות אינטימיות, סקס וירטואלי וסקס טלפוני, ועד למפגש מיני. מחקר שפורסם לאחרונה בארה"ב מצא כי למרות שהאינטרנט מאפשר כיום חיי מין ובגידות וירטואליים, בסופו של דבר אין תחליף לקשר מיני פנים אל פנים. צוות המחקר ציין כי בשלב מסוים ביחסים אנו עדיין זקוקים לקשר גופני, פנים אל פנים. למרות האפשרויות החדשות שנפתחו בפנינו כתוצאה מאמצעי טכנולוגיה חדשים, אנחנו ככל הנראה עדיין יצורים חברתיים שזקוקים לקשרים אישיים במציאות. 

עוד ב-mako בריאות:
>> מטריד: כך מומחים משערים שניראה עוד 20 שנה
>
> רוצים לשפר את חיי המין? נסו את המשחק הזה
>
> דיאטנית: תתרחקו מהתוספת הזאת לסלט

טפחו את חיי המין שלכם

סקס, סקס, סקס. המלצה מיותרת, לכאורה? ממש לא! המשיכה המינית נוטה לדעוך עם הזמן, אם אין מקדישים לה זמן, וגם בגיל השלישי כדאי להקפיד על הפעילות המינית. אמנם, מיניות ופעילות מינית נחשבים לפעילות של צעירים, ושילוב המושגים "מיניות" ו"זקנה" מעורר לעתים גיחוך ותמיהה. אך במחקר שנעשה בישראל ציינו כ- 90% מהגברים הישראלים וכ-70% מהנשים, בטווח הגילים 60 ועד 80, קיימו יחסי מין בשנה האחרונה. נוסף לכך, 62% מהנשים ו86% מהגברים העידו על כך שחיי המין חשובים עד חשובים מאוד לשימור הזוגיות בגיל הזהב. אז יש הוכחה מדעית יותר מזו?

* ד"ר עידו, מיליצ'ר, סקסולוג ומטפל זוגי; המרפאה לטיפול מיני; בי''ח "ליס" ליולדות