ממליץ: אודי סהר, נטורופת ND והרבליסט קליני.

לאכול: בשלב הראשון אוכלים אורז מלא על סוגיו השונים, ושעועית מש למשך שבוע עד 10 ימים. אין הגבלת כמות וניתן לאכול משני מרכיבים אלה ככל שרוצים. אודי ממליץ, על אף שמדובר בדיאטת שני מרכיבים, להוסיף לאורז גם עלים ירוקים כגון פטרוזיליה, כוסברה, תרד ומנגולד וכן הלאה (לאדות את השניים האחרונים) על מנת להעשיר בסיבים. קליפת האורז המלא עשירה בוויטמינים, מינרלים וסיבים אשר מאיצים את המטבוליזם.

בתום עשרת הימים מתחילים להכניס לתפריט ירק אחד חדש ביום לצד האורז והמש, למשל אורז, מש וגזר. ביום השני מוסיפים ירק נוסף לצד זה מהיום הקודם וכן הלאה - כך למשך שבוע.

לאחר מכן מוסיפים בכל יום דגן אחד ללא גלוטן לתפריט, כדוגמת קינואה, כוסמת, דוחן ואמרנט. לאחר שבוע נוסף מגיע תורן של הקטניות, בכל יום קטנייה חדשה.

אחר כך מוספים דגים, וכן הלאה. הרעיון הוא לאט לאט לחזור לתזונה רגילה אך עם תשומת לב מחודשת למה מתאים לנו ומה לא. למשל, איך זה מרגיש לעכל בשר אדום אחרי תקופת התנקות, האם זה מכביד עלינו ואם כן האם נמשיך לצרוך אותו.

שעועית מש (צילום: אפיק גבאי, mako אוכל)
שרדתם את השלב הראשון? היכונו להכניס ירק לתפריט | צילום: אפיק גבאי, mako אוכל

לשתות: מים וחליטות צמחים בלבד.

>> 8 מאכלים שחשבתם שהם בריאים אבל הם לא

חוץ ממשקל: הדיאטה טובה גם לניקוי רעלים והפחתת סימפטומים של בעיות עיכול, מעי רגיז, גזים, הפרעות אוטו-אימוניות ועוד.

איך שומרים: ממשיכים לשמור על תזונה המבוססת ברובה על דגנים מלאים ונטולי גלוטן, קטניות, ריבוי בעלים ירוקים וירקות למעט סולנים (חציל, עגבנייה, פלפל, תפוח אדמה) והעדפה של דגי ים צפוני כגון סלמון, טונה, הרינג, מקרל והליבוט, על פני חלבונים אחרים מן החי.

המלצה של אודי: "מאחר ואנו מוסיפים פריטים חדשים לתפריט בכל יום, כדאי לשים לב איך המזונות שהוספנו גורמים לנו להרגיש. כך נוכל לגלות למה אנחנו רגישים וממה רצוי להימנע באופן כללי". אודי מוסיף כי הזמן הכי טוב לדיאטה הוא באביב ושכדאי להתכונן בימים שלפני ע״י הפחתה בצריכת סוכר, גלוטן וחלבון מן החי כדי להכין את הגוף".

ניסיתי: גבי בת 55, ירדה כ-4 קילו תוך שבוע. גבי פנתה לדיאטה זו על מנת להוריד במשקל ולהיגמל מסוכר. "לא הרגשתי רעב בכלל כי כל פעם שהייתי רעבה אכלתי אורז. האורז אמנם קצת משעמם כי מבשלים אותו בלי שמן ומלח אבל המש ממש טעים ומציל את המנה. הייתי מאוד מופתעת מכך שאכלתי המון ועדיין רזיתי. אודי הרשה לי להזליף מעט לימון על האורז וגם זה עזר. פחדתי שבגילי הפנים לא יראו טוב אחרי ירידה במשקל, אך אחרים 10 ימים כבר העור שלי נראה יותר טוב והתשוקה לסוכר ירדה פלאים".

* התוכן אינו מהווה חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.

 >> אוכל זה לא הכל: 10 תחביבים שיהפכו אתכם לבריאים יותר