זוג הורים במרפאת ילדים התנפלו היום (שני) על רופא בבית החולים סורוקה בבאר שבע. אנשים שנכחו במקום סיפרו ל-N12 שהשניים המתינו מחוץ לחדר הרופא כדי לקבל מכתב שחרור מבית החולים. ככל הנראה חל עיכוב כלשהו במסירת מכתב השחרור, וביקשו מהם להמתין לתור שלהם. ברגע שהרופא יצא מחדרו, הם התנפלו עליו, השכיבו אותו על הקרקע, חנקו אותו וצעקו. המשטרה הוזמנה למקום. 

צוות רפואי בבית החולים התייחס למקרה החמור: "מדובר באירוע מזעזע שמתרחש תוך כדי טיפול. הם פשוט קפצו עליו ותקפו אותו ודרשו שירות, זה לא יאומן. אנחנו דורשים שתהיה נציגות משטרתית מוגברת בבית החולים". 

ד"ר יריב פרוכטמן, רופא ילדים בכיר במרכז סבן לילדים בסורוקה שהותקף בבית החולים, סיפר כי "היום בבוקר עבדתי כרגיל ובדקתי ילדים, שמעתי צעקות ומכות על משטח כלשהו מחוץ לחדר. יצאתי יחד עם עוד כמה רופאים, ראיתי זוג צעיר שעומד ומכה על חלון הזכוכית של המשרד, מאיימים וצועקים". הוא הוסיף כי "הם דרשו טיפול עכשיו, לא שעו לשום הסבר".

"עמדנו שם כמה רופאים כדי לראות שלא תהיה ירידה לאלימות יותר קשה, בשלב הזה אמרתי להם ש'זה נגמר', ומאותו רגע הזוג הזה הפנה את כל האלימות עליי – הם ירקו קיללו אותי, ניסו להכות אותי ואחרי זה גם הצליחו להכות אותי", הוסיף ד"ר פרוכטמן. "זה היה אירוע קצר מאוד, אבל לא נעים. אירוע של אלימות בוטה", ציין הרופא. "המאבטחים והשוטר בבית החולים הגיעו בסך הכול במהירות ומנעו את ההחמרה של האירוע, שגם ככה היה חמור".

שר הבריאות אריה דרעי אמר בתגובה על התיעוד: "מזועזע מתקיפת רופא הילדים בבית החולים סורוקה. כשר הבריאות אני מודיע - לא נאפשר לאירועי אלימות נגד צוותים רפואיים לעבור בשקט. אנו מחויבים לשמור על ביטחונם של עובדי מערכת הבריאות שמצילים חיים ופועלים יום-יום לשמירה על בריאות הציבור. אני קורא לרשויות אכיפת החוק למצות את הדין עם התוקפים ולהענישם בחומרה על מנת שמקרים כאלו לא יחזרו על עצמם".