אנחנו כבר יודעים כמה כושר חשוב לגוף שלנו, אבל מתברר שזה גם טוב לעור הפנים שלנו. ממחקר שנעשה בארה"ב עלה כי 30 דקות יומיות של תרגילים לעור הפנים, במשך 20 שבועות – שיפרו את מראה עור הפנים בקרב נשים בגיל העמידה.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

המחקר פורסם בכתב העת הרפואי JAMA Dermatology והוא המחקר המדעי הראשון שבוחן את ההשפעה של תרגילי פנים לשיפור מראה העור. כשהעור מתבגר, הוא מאבד את הגמישות שלו, מתרחשת צניחה של כריות השומן באזור הלחיים והעור הופך לדק יותר. כריות השומן אחראיות במידה רבה לצורת הפנים שלנו. לכן, כשהן צונחות, נוצר מראה עייף ו"נפול". כאן התרגילים לעור הפנים נכנסים לתמונה. "אם השריר שמתחת יגדל יותר, לעור יהיה יותר מילוי מתחתיו והשריר המוצק יותר גורם לצורת הפנים להיות מלאה יותר", הסבירה אמילי פון, עוזרת חוקר במחקר הנוכחי. "גדילת השריר מעלה את נפח הפנים ולמעשה מנטרלת השפעות של זקנה כמו הצטמקות שומן ועור נפול".

A post shared by Jaime Lozada, Cirugia Plástica (@jaime_lozada_cirugia_plastica) on

כושר לעור הפנים

משתתפות המחקר, נשים בין הגילים 40 ל-65, עברו שני סטים של אימוני פנים מודרכים באורך של שעה וחצי. הן התבקשו להמשיך עם אותם האימונים בבית, במשך 20 שבועות. במהלך שמונת השבועות הראשונים הן ביצעו את התרגילים מדי יום, במשך 30 דקות. החל מהשבוע התשיעי ועד השבוע ה-20, הו עשו את אותם התרגילים פעם ביומיים, במשך 30 דקות כל פעם.

גרי סיקורסקי, ממחברי המחקר שהקים את האתר “Happy Face Yoga”, פיתח וסיפק את התרגילים למשתתפות המחקר. המשתתפות למדו 32 תרגילים שונים לפנים, כל אחד נעשה במשך כדקה. תרגיל אחד נקרא "מרים הלחיים"; פותחים את הפה ויוצרים צורה של האות O, ממקמים את השפה העליונה על השיניים, מחייכים כדי להרים את שרירי הלחיים ולהניח את האצבעות בעדינות בחלקו העליון של הלחי. לשחרר את שרירי הלחי (כך שירדו) ולהרים אותם חזרה. חזרו על פעולת הרמת והורדת הלחיים.

A post shared by M2T-Blade Facial IASTM Tool (@aesthetic_rejuvenation_series) on

A post shared by Anne Roggen (@facebuilding) on

עוד ב-mako בריאות
>> הטעות הענקית שאתם עושים כשאתם מפשירים בשר
>> האימון שישרוף המון קלוריות - תוך 15 דקות
>> לא מצליחים לישון כמו שצריך? ייתכן שזו הסיבה

לאחר מכן, קבוצה של רופאי עור בחנו תמונות של המשתתפות שצולמו לפני ואחרי הניסוי. הם בחנו 19 מאפיינים שונים בפניהן של המשתתפות ובדקו את ההבדלים בין המראה שלהן לפני תחילת הניסוי, לאחר השבוע השמיני ולאחר השבוע ה-20. רופאי העור הסיקו כי חלקם העליון והתחתון של הלחיים היו מלאים יותר באופן משמעותי, כתוצאה מהתרגילים. בממוצע, נצפתה ירידה של שלוש שנים במראה עור הפנים של המשתתפות בניסוי. בנוסף, המשתתפות דיווחו כי הן מרוצות מאוד מהתוצאות והבחינו בהבדל בעור הפנים.

A post shared by Kym Douglas (@kymdouglas) on

למרות התוצאות המשמחות, החוקרים מציינים כי השלה הבא הוא לבדוק אם התוצאות הללו יחזרו גם במחקרים עם כמות משתתפים גדולה יותר. "בהנחה שהממצאים יאושרו במחקר גדול יותר, אנשים כעת יכולים להשתמש בדרך זולה שלא כוללת חומרים רעילים, כדי להיראות צעירים יותר, או כדי לשפר טיפולים קוסמטיים שהם מחפשים לעשות", אמר מורד אלם, סגן יושב ראש המחלקה לדרמטולוגיה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת נורת'ווסטרן.