אולי זה בגלל שנשים לא אוהבות להיראות מזיעות בציבור, או שאולי זו הדחייה שלהן מחדרי הלבשה משותפים. מכל סיבה שלא תהיה, הסבירות שנשים יכנסו לכושר נמוכה ב-50 אחוז מגברים, כך מצא מחקר חדש ששאל 2,000 נשים וגברים בבריטניה על הרגלי האימון שלהם.

עוד נמצא במחקר שבעוד ששניים מתוך כל שלושה גברים מתאמנים באופן קבוע מאז הילדות, בקרב נשים הסטטיסטיקה נמוכה בהרבה, כאשר רק אחת מתוך כל שש היא בעלת הרגלי אימון מגיל צעיר. בנוסף, אחת מתוך כל חמש נשים דיווחה כי מעולם לא התאמנה באופן סדיר. גם כאן, הכמות לא לטובתנו הנשים, מדובר בפי שתיים מכמות הגברים שדיווחו על כך.

שיפור בסביבת העבודה

"התעמלות בחדר כושר או בקבוצה יכולה לתרום לנו רבות, ולא רק לבריאות הגוף שלנו." אומרת מנהלת איגוד הרוגבי הבריטי סיארן בירד לדייל מייל, "מלבד פיתוח הכישורים הגופניים שלנו, התעמלות בקבוצה גם מפתחת את כישורי התקשורת שלנו. ברגע שאנחנו יותר משתפים פעולה ומתקשרים עם הסביבה, אנחנו יכולים גם להשתפר בסביבת העבודה שלנו." המלצת המחקר היא חד משמעית, יש לעודד בנות להתעמל מגיל צעיר, לשם פיתוח הכישורים הגופניים שלהן, לצד כישורי התקשורת שלהן, מה שיוסיף גם לאפשרויות התעסוקה שלהן בהמשך.

בנוסף, התעמלות מגיל צעיר יכולה להפחית את הסיכון של נשים לחלות במחלות לב. "מספיק גם לעשות הליכות, לרכב על אופניים או אפילו לעסוק בגינון." אומרת בירד. "4 עד 6 פעמים בשבוע של אחת מהפעילויות האלה יכולה להפחית את הסיכון לחלות במחלת לב."

>> טרגדיה בבריטניה: פעוט חלה באבעבועות רוח ומת מסיבוך המחלה