אנחנו רגילים לעבוד קשה מאוד כדי לשמור על המשקל או לפחות להתקרב כמה שיותר למספר הרצוי. כל קילו הוא עולם ומלואו וכל יום הוא אתגר חדש. האם נמצאה דרך מהירה, טבעית ובעיקר נטולת מאמץ כדי לשמור על הגזרה? מחקר חדש מצא חיידק במעיים שמיוצר באופן טבעי, כמעט ונעדר מאנשים בעלי משקל עודף וסוכרתיים, בעוד שהוא נמצא אצל אנשים בריאים ובעלי משקל תקין.

הממצאים הללו הם תוצאה של מחקר שנערך על ידי פטריס קאני מאוניברסיטת לובן בבלגיה, שמסקנותיו הן כי "חיידק זה שנקרא Dysosmobacter welbionis הוא הזן המעובד היחיד של משפחת החיידקים הזו". החוקרים בדקו את השפעת החיידק על עכברים רבים וגילו שהוא מגביר את תפקוד המיטוכונדריה, ובכך גורם לירידת המשקל ורמות הסוכר ולהשפעות אנטי דלקתיות. ניתוח של 12,000 דגימות צואה מכל רחבי העולם, העלה כי החיידק קיים אצל כ- 70% מהאוכלוסייה.

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

תוצאות המחקר מסבירות את השפעות החיידקים על רמות השומן ופותחות אפיקי מחקר חדשים על השפעה אפשרית על מחלות אחרות, כמו סרטן ודלקות. בעבר נערכו מחקרים שמצאו קשר בין חיידקים שונים למטבוליזם אך מעטים מהם אומתו במחקרים על בני אדם.

המיטוכונדריה הינו אברון קטן ומיוחד אשר תפקידו העיקרי והחשוב ביותר הינו הפקת אנרגיה. הסרטון הבא מציג באופן מרהיב את תהליך הפקת ה- ATP במיטוכונדריה:

דייב אספרי, מומחה תזונה ומחבר הספר הפופולארי "ראש חזק", שיתף את המחקר בחשבון האינסטגרם שלו וכתב: "זה לא זמין בצורת תוסף, אז לעת עתה, ההימור הטוב ביותר הוא לפגוש ולהתמזמז עם מישהו ממש בריא, כדי שיוכל לחלוק איתך חיידקים".

האם חיידק כזה באמת יאפשר לנו לרדת במשקל? התזונאית מדליין קאלפס, מפקפקת וטוענת שבסך הכול החיידק מהווה סימפטום משמעותי לבריאות, ויש תועלת בכך שהוא נמצא במעיים שלנו, אבל הוא לא יכול לגרום לנו להיות רזים יותר. לדבריה "יש גורמים רבים שמעורבים ביכולת או באי היכולת לרדת במשקל, החל מבחירות תזונה לקויות, חוסר תפקוד הורמונאלי ועד בחירות שונות באורח החיים".

עוד ב-mako בריאות:
<<בלי תכשירים: איך לטפל בעקיצת יתוש?
<<מה תורם לקמטים על הפנים?
>> מדענים: צפויה ירידה דרמטית במספר הנשים בעולם

הכירו את החיידק החדש – Dysosmobacter welbionis:

החיידק כאמור לא זמין כרגע בצורת תוסף, אך גם אם בהמשך הוא ימכר ברשתות הפארם, זה לא באמת אומר שאפשר להפוך ל"בטטות כורסא". לדברי קאלפס, הזמינות של החיידק כתוסף יכולה לספק כמה תוצאות חיוביות לירידה במשקל, אך זה יהיה חייב להיות בשילוב עם שינוי באורח החיים ובתזונה, בדיוק כמו שניתוח הרזיה דורש שינוי יסודי בהמשך.

תעשיית מוצרי ההרזיה בשיטת 'זבנג וגמרנו' פורחת עם שלל חומצות, תמציות וויטמינים שמבטיחים לנו חילוף חומרים מהיר במינימום מאמץ. הפיתוי ברור אבל התוצאות בדרך כלל מאכזבות. בסופו של דבר, צריך להתייחס לכל תוספי המזון כערך מוסף לצד הדבר העיקרי, שינויים בתזונה ופעילות גופנית, הדרך הארוכה והמתגמלת לטווח הארוך.