חיי המין הם אלמנט חשוב במציאת בן זוג. אם את מחפשת בן זוג שיספק אותך, כדאי שתבדקי עד כמה הוא בכושר. במחקר שנערך במרכז הרפואי סיידרס-סיני (Cedars-Sinai) נמצא כי גברים שדיווחו על כך שהם מתאמנים באופן תדיר הפגינו כישורים מיניים גבוה יותר.  ממצאי המחקר קובעים כי גברים צריכים להתעמל בעצימות של כ- 18 יחידות METS (יחידה המודדת את אינטנסיביות האימון ביחס למצב מנוחה) בשבוע, וכך יבטיחו עמידה בזמן מין ממושך יותר.

18 METS בשבוע יכולות להיות מושגות על ידי שעתיים שבועיות של אימון מאומץ, כמו ריצה או שחיה, 3 וחצי שעות של התעמלות מתונה, או 6 שעות של התעמלות קלה. "זהו המחקר הראשון שמקשר בין יתרונות ההתעמלות לבין זקפה ותפקודי מין בקבוצה מגוונת אתנית." אומרת מחברת המחקר אדריאנה וידאל לדיילי מייל.

הפסיכותרפיסט והמטפל הזוגי ד"ר עידן מיליצ'ר מחזק את מסקנות המחקר. "חד-משמעית, קשה באימונים - קל במיטה. פעילות גופנית מעלה את רמת האנדורפינים בגוף ובכך משפרת את מצב הרוח, כמו גם את הדימוי העצמי שלנו. קשה להרגיש נחשקים כשהגוף רופס ושפוף, ולעומת זאת, כשאנחנו נראים ומרגישים טוב אנחנו נהנים "להשוויץ", להזיע ולחפש אינטראקציות - גם במיטה."

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

אין תמונה
שעתיים שחייה בשבוע יכולות לשפר את המין שלכם

כשאנחנו בכושר אנחנו מרגישים נחשקים

המחקר אסף מידע מ-300 משתתפים, שדיווחו על רמות הפעילות הגופנית שלהם לצד הפעילות המינית שלהם. החוקרים הבחינו בכך שגברים שדיווחו על פעילות גופנית נמוכה היו פחות פעילים מינית. "כשזה מגיע לספורט, אין פתרון אחיד לכולם." אומרת וידאל. "אבל, אנחנו בטוחים שמידה מסויימת של פעילות גופנית, אפילו היא היא פחות אינטנסיבית, יכולה לתרום לכל הגברים."

"כל מה שקשור בספורט, בין אם זה ריצה, רכיבה באופניים או אגרוף תאילנדי, מעלה את רמת האנדורפינים, את רמת הטסטוסטרון, את מצב הרוח שלנו ומשפר את הדימוי הגופני והעצמי שלנו" מוסיף הסקסולוג עידן מיליצ'ר. "כל אלו מעלים גם את החשק המיני. בנוסף, כאשר אנו בכושר, חטובים ונראים טוב, אנחנו מרגישים מיניים ונחשקים, וזה נכון לכל גיל, ללא הבדל דת גזע ומין."

"כמו כן, יש קשר ישיר בין כושר גופני, זרימת דם וחשק מיני." מוסיף ד"ר מיליצ'ר, "מחקר שנעשה  באוניברסיטת טקסס שביוסטון מצא שזרימת הדם לנרתיק אצל נשים ששמרו על כושר בזמן צפייה בסרט כחול, הייתה גבוהה ב-169 אחוז מזרימת הדם אצלן בתקופה שבה לא היו פעילות גופנית. המלצת המחקר הייתה ברורה: הרבו בפעילות גופנית ושמרו על כושר, גם לטובת החשק וגם לשיפור התחושה." מיליצ'ר אומר כי לא חייבים משהו אינטנסיבי, כל פעילות גופנית יכולה לתרום לבריאות בכלל ולחשק המיני בפרט.

בנוסף, בעיות בתפקוד המיני בקרב גברים יכולות להצביע על סימנים מוקדמים לבעיות לב. "הגוף צריך אספקת דם טובה כדי להגיע לזקפה, לכן בעיות בזקפה הן אינדיקציה לבריאות כלי הדם" אומר ראג' פרסאד, אורולוג באוניברסיטת בריסטול. "משום שעורקי הפין הם צרים יותר, הם הראשונים שנפגעים."

>> האם באמת גברים יותר בכושר מנשים?