כשזה נוגע לתזונה וכושר, מה שהכי חשוב הוא תזמון נכון של הדברים. וחוץ מזה, אם רק היינו יכולים להתנגד לדחף לאכול המבורגר נוטף שומן, החיים שלנו היו הרבה יותר פשוטים. מחקר חדש שחקר את השפעת המזון שאנחנו אוכלים לפני האימון, על שריפת הקלוריות שלנו לאחריו מציע תקווה לכל מי שאוכל מזון עשיר בשומן רווי.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

החוקרים מאוניברסיטת טקסס, גילו שאם אוכלים פחמימות לפני אימון, ממשיכים לשרוף קלוריות גם בשלוש השעות שלאחר האימון, זאת בהשוואה לכאלה שלא אכלו פחמימות לפני האימון. מלבד הממצא המרשים הזה, המדענים מצאו זמן ייעודי לאכילת שומן רווי שיצמצם את ההשפעות השליליות שלו על הגוף: הבוקר הוא הזמן הטוב ביותר ואילו הזמן הכי גרוע הוא בלילה.

המחקר התמקד במנגנון השעון הביולוגי של התא – דרכו נקבע הזמן הקבוע לתהליכים חוזרים בתוך התא. השעון הזה מתאים את עצמו לקצב הצירקדי – חלוקה ל-24 שעות.  "כשאנחנו מתערבים לתא בתזמון שלו, אנחנו משפיעים על הבריאות שלנו, ובעיקר על תהליך חילוף החומרים שלנו", אומר ד"ר דיויד ארנסט. במחקר קודם שלו הוא הוכיח כי צריכה של שומנים רווים יכולים לגרום לעיכוב בשעון הפנימי של התא, מה שיכול לגרום לתהליכים דלקתיים בגוף.

"ברגע שמתחילים תהליכים דלקתיים, הגוף יהיה יותר פגיע לפציעות. מה שכדאי לעשות נגד זה הוא לצרוך גם שומנים טובים כמו אומגה 3", נאמר המחקר. ככל שתאכלו את השומנים הרוויים מוקדם יותר ביום, כך הגוף יספיק להתאושש מכך מהר יותר. בקיצור, תתחילו להשקיע בארוחת הבוקר שלכם, זה יותר בריא.

(מקור)

עוד ב-mako בריאות:
>> הכל זה מלמעלה: אפילו הגיל בו תאבדו את הבתולין 
>> מצות ומצוות: למה זה עושה לנו כזה כאב בטן?
>> ניקיון פסח: 7 דברים שאתם חייבים להעיף מהבית