אלה שושן, חברתה הטובה של הצעירה אושר דרעי בת ה-23 שמתה כתוצאה מאכילת קינוח חלבי במסעדה בשרי, טענה הבוקר כי הצוות הרפואי בבית החולים זיו בצפת אליו הגיעו השתיים התמהמה בטיפול בדרעי למרות שכל שנייה הייתה קריטית להצלת חייה.

"הגענו לבית החולים (זיו), היא חנתה בכניסה ממש. השומר אמר לה: 'גברת מה את חונה פה? והיא צעקה עליו: 'אני עומדת למות. מה אכפת לי קח ותזיז את הרכב", שחזרה שושן בתוכנית הבוקר של ניב רסקין.

לדבריה, הן נכנסו במהירות לבית החולים כשאושר מתנשמת בכבדות. "חשבתי שעוד שנייה יטפלו בה. אמרתי לה: 'אושר תירגעי מטפלים בך עכשיו ואחר כך תהיי בסדר. מה את עושה ככה בושות? הלכתי להביא את ההפניה והיא נכנסה למיון. אחרי כמה דקות ראיתי אותה במיון. עדיין יושבת וצועקת על אנשים שיעזרו לה. אף אחד לא איתה או סביבה. היא צעקה: 'אני לא נושמת, תעזרו לי'. היא צרחה את נשמתה. היא הסתכלה עליי במבט עם העיניים הכי קשוחות בעולם וצעקה: 'אלה תעזרי לי, אני עומדת למות'".

>> אלרגיה לחלב: כיצד אפשר למנוע את הסכנות
>> מספר הילדים הסובלים מאלרגיות קטלניות הוכפל בעשור האחרון 

לדבריה, היא התחילה להילחץ ולבכות ופנתה לרופא ושאלה אותו מדוע לא מטפלים באושר. "הלכתי לרופא שאלתי אותי מה עושים הוא אמר: 'שנייה עוד רגע יגיעו התרופות'. הוא הרגיע אותי. אושר צרחה שהיא אלרגית לחלב ואז הגיע הרופא והתייחס אליה טיפה. הייתי עם דמעות חנוקות. לא הצלחתי לדבר. התקרב מישהו לא רופא והיא החזיקה לו את הראש. אני זוכרת את הציפורניים שלה נעוצות בראש", ציינה שושן, "היא אמרה: ''בבקשה תעזור לי, אני לא נושמת".

לטענתה, כאמור זמן קצר הגיעו למקום התרופות והזריקו לה. היא סיפרה שהרופאים לקחו את אושר לטיפול וכעבור כמה דקות שמעה צעקות.

גורם בבית החולים אומר כי דרעי הגיעה במצב קליני מאד קשה וקיבלה טיפול מידי. ״טיפלנו בה הכי מהיר שיכולנו כדי להציל את החיים שלה, זה מקרה מצער מאוד״.
 
מבית החולים זיו נמסר בתגובה לטענות: "לצערנו הרב אושר הגיעה לבית החולים בתמונה קלינית קשה, ותוך דקות בודדות נבדקה על ידי אחות ורופא בחדר המיון והוחל בטיפול. אנשים מבינים ומכירים שבדרך כלל אנשים מהצד מעריכים את הזמן כארוך, אך ברמה העובדתית זה לא היה המצב בפועל. אנו משתתפים בצער המשפחה".