לינדזי האבלי בת ה-33 מנוביה סקוטיה, קנדה הגיעה לבית החולים, נרגשת לקראת לידתה הראשונה. אולם מה שאמור היה להיות אחד הימים המאושרים בחייה, הסתיים באסון. ימים ספורים לאחר הלידה אובחנה האבלי כסובלת מדלקת רקמות נמקית, או במילים פשוטות – חיידק טורף. מאז, בילתה האבלי שבעה חודשים בבית החולים והזדקקה למספר רב של ניתוחים, כולל כריתה של ידיה ורגליה וניתוח לכריתת רחם.

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

על פי ה-CDC (המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן), דלקת רקמות נמקית הוא זיהום בקטריאלי שמשמיד רקמות עור ורקמות שריר. חיידקים שונים יכולים לגרום לזיהום זה, אך במרבית המקרים אנשים נדבקים כאשר החיידק חודר לגוף, באמצעות פצע או חתך בעור. החיידק יכול להתפשט במהירות בתוך הגוף והתסמינים מתחילים להופיע מספר שעות לאחר ההידבקות. בנוסף, עשויה להופיע אדמומיות או שטפי דם בעור ואצל אנשים מסוימים מופיעים נגעים, שלפוחיות ונקודות שחורות על העור. על פי ה-CDC, הזיהום מטופל באמצעות אנטיביוטיקה, אך ישנם מטופלים שיצטרכו ניתוחים כדי להסיר את הרקמות המתות ולעצור את הזיהום.


האבלי תובעת את בית החולים ומספר רופאים שהיו מעורבים בטיפולה – בעוון רשלנות רפואית. על פי התביעה, מספר ימים לאחר הלידה\ האבלי חזרה לבית החולים כיוון שהיא סבלה מכאבי בטן, אך הרופאים חשבו שהכאב נגרם מעצירות – ושחררו אותה לביתה. "חלק ניכר מהנזק, אם לא כולו, יכול היה להימנע", אמר ואגנר, עורך הדין המייצג את האבלי ל-Canadian Press.

עוד ב-mako בריאות
>> הלם: אפשר לרזות גם מהר וגם בריא
>> נטלי פורטמן ויתרה על שני מאכלים והאקנה נעלמה
>> מה הקטע של אנשים שאוכלים רק 3 וחצי דברים?

לא ברור עדיין כיצד האבלי נדבקה בחיידק הטורף, אך לפי התביעה, הרופאים לא הסירו את כל השליה לאחר הלידה ובמקביל נוצר קרע קטן ברחם בעקבות הלידה. שליה (או חלק ממנה) שנותרת בגופה של האישה לאחר הלידה עלולה להוות סכנת חיים. יש להסיר לחלוטין את כל השליה לאחר הלידה, שכן זה עלול לגרום לדימום כבד, זיהום ואף למוות. המקרה המצער של האבלי הוא נדיר; חוקרים מצאו ב-2014 כי מתוך כ-100 אלף לידות – ישנם רק 4 מקרים של דלקת רקמות נמקית.

משפחתה של האבלי יצרה דף מימון המונים באתר GoFundMe כדי לגייס כסף לסייע להם לממן את הטיפול הרפואי.