הולי הארטלי בת ה-10 מאסקס סירבה לקום מהמיטה וללכת לבית הספר. המשפחה תחילה חשבה שהיא מנסה להתחמק מעוד יום לימודים, אבל מה שקרה מאוחר יותר הבהיר להם שלא מדובר בגחמה.

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

הולי הלכה לבית הספר, אבל מהר מאוד הוריה קיבלו שיחת טלפון. "אמרו לנו לקחת אותה הביתה כיוון שהיא חולה וסובלת מראייה מטושטשת", סיפרו בני משפחתה בראיון לתקשורת המקומית. הולי נבדקה במשך שעות ארוכות על ידי הרופאים בבית החולים. "הם ניסו להבין מה זה יכול להיות ומה לא בסדר בעין שלה". לאחר המתנה של כשש שעות, הרופאים הצליחו להגיע לאבחנה.

התברר שהולי למעשה סובלת מגידול ושנותרו לה כ-24 שעות לחיות. "אחותי שאלה אותנו אם היא עומדת למות ואם תלך לישון, האם היא לא תתעורר לעולם? זה היה קורע לב", סיפר אחיה הבכור של הולי, צ'ארלי בן ה-18. "כשראיתי אותה בבית החולים, זה היה מאוד קשה. היא הייתה מלאה בפלסטרים ובתחבושות, היו מחטים בזרועות שלה והיא הייתה מחוברת למכונת הנשמה. התקשינו להאמין שמדובר בהולי", סיפר. "אבל ניסינו לשמור על אופטימיות למענה".

למרבה המזל, הולי עברה בהצלחה ניתוח להסרת הגידול. אך התגלה כי המקור לגידול היא נוירופיברומטוזיס מסוג 1, מחלה תורשתית שמתבטאת במערכת העצבים, בעור ובעיניים. אצל חלק מהלוקים בה, המחלה תתבטא בנמשים ובכתמים בעור בלבד. אך אצל אחרים היא יכולה להיות קשה יותר ופוגעת במערכת העצבים והעיניים ובמערכות אחרות בגוף, בשל גידולים. במקרה של הולי, התפתח גידול בתאי העצב במוח.

MRI (אילוסטרציה:  SpeedKingz, shutterstok)
תצטרך לעבור בדיקות MRI במשך רוב חייה | אילוסטרציה: SpeedKingz, shutterstok

עוד ב-mako בריאות:
>> 10 דרכים להפחית שומן בטני
>> האם הגיע הזמן להפסיק להשתמש בנייר טואלט?
>> איך אנשים מגיעים לגיל 100? נמצא הסבר מדעי

למרות שהצליחה לשרוד על אף 24 השעות שנתנו לה – הולי התבשרה שהיא תיאלץ לחיות עם המחלה במשך כל חייה. "הרופאים אמרו לנו שהולי תצטרך לחזור לבית החולים כל שלושה חודשים לסריקת MRI לפחות עד גיל 16. אך גם במשך מרבית חייה, היא תאלץ לחזור לבית החולים", הוסיף צ'ארלי.

כעת משפחתה פתחה עמוד GoFundMe כדי לגייס כספים לטיפולים ולטיול בלתי נשכח עם הולי. "היא תמיד אהבה את פריז ואת 'דיסני', אז היא תמיד רצתה ללכת לדיסנילנד פריז. זה יוכל להגשים את חלומה".