כריסי טרנר בת ה-8 מיוטה, ארה"ב אובחנה החודש בצורה נדירה ביותר של סרטן השד (secretory breast carcinoma). לפי הדיווח של כתב העת הבינ"ל לרפואת ילדים, מסתבר כי סוג הסרטן הזה הוא מאוד נדיר, ומופיע רק באחוז אחד מכלל מקרי סרטן השד.

אמה של כריסי מספרת לחדשות ABC שהילדה מצאה את הגוש בעצמה. "היא ניגשה אליי בראשון אחר הצהריים ואמרה לי שהיא מצאה גוש ושהיא מפחדת. מסתבר שזה היה שם כבר הרבה זמן". גם אמא של כריסי אובחנה בסרטן בעברה, במקרה הזה בצוואר הרחם. "זה נורא, אף ילד לא צריך לעבור את זה", היא אומרת.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

"יש לילדים כל מיני סוגים של גידולים, אבל לא מדובר בסרטן השד במובן המוכר לנו", אומרת ד"ר לריסה ריבו, אונקולוגית בכירה בבית החולים איכילוב. "יש גידול באזור הזה, וזה יכול להיקרא סרטן בשד, אך זה לא אותו הדבר כמו סרטן השד.

סרטן השד לפני גיל ההתבגרות הוא לא סביר משום שמדובר בסרטן בלוטתי, ועוד לא התפתחו אצלה בלוטות חלב. צריך לקרוא טוב טוב את הפתולוגיה של הגידול שלה, אבל זה נראה שמדובר בגיל מוקדם מדי לסרטן בלוטתי. המקרה המתועד של סרטן השד בגיל הכי צעיר הוא בגיל 18, לפני הגיל הזה זה לא נשמע סביר", היא מסכמת.

מנגד, הרופאים שלה מרגיעים ואומרים כי מקרה הסרטן הזה הוא פשוט לטיפול. כריסי תעבור הליך פשוט להסרת הגוש וכל הרקמות הנותרות של החזה בכדי למנוע חזרה של הסרטן. כעת, משפחתה מגייסת כספים לצורך הטיפול בה.

עוד ב-mako בריאות:
>> האם חזייה תורמת לבריאות השד? ומה גורם לנפילת השדיים?
>> שכחו מקלוריות: מה עדיף שוקולד או קרמבו? 
>> משבר האנטיביוטיקה העולמי: מהן סכנות החיידקים העמידים?