בשבוע שעבר חשפה השחקנית אליסה מילאנו כי חלתה בקורונה במהלך חודש אפריל. מאז, הספיקה מילאנו בת ה-47 לפרסם פוסטים נוספים שמראים את הנזקים שהיא סובלת מהם עד היום כתוצאה מהידבקותה בנגיף הקטלני. לאחרונה היא פרסמה וידאו בעמוד האינסטגרם שלה שחושף כי היא סובלת מנשירת שיער ארבעה חודשים אחרי שנדבקה בנגיף, תופעת לוואי שנצפתה גם במטופלים אחרים.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

"חשבתי להראות לכם מה קוביד-19 עושה לשיער שלכם", כתבה מילאנו לצד הווידאו בפוסט. "בבקשה קחו זאת ברצינות", הוסיפה. בסרטון ניתן לראות את מילאנו מסרקת את שערה – וגושי שיער שנושרים בכל סירוק. "סירוק אחד. וזו נשירת השיער שלי מקוביד-19", אומרת מילאנו ומסכמת את הסרטון בעידוד עוקביה לעטות מסכה.

View this post on Instagram

Thought I’d show you what #Covid19 does to your hair. Please take this seriously. #WearADamnMask #LongHauler

A post shared by Alyssa Milano (@milano_alyssa) on

 

נשירת שיער היא תופעה שנצפית לאחרונה ביותר ויותר אנשים שהחלימו מנגיף הקורונה. לא מעט רופאים מציינים כי מטופלים שלהם שהחלימו מהנגיף סובלים מנשירת שיער והסברה הרווחת היא שזה ככל הנראה קורה בשל סטרס. המלחמה בנגיף גרמה לטראומה בגוף ולסטרס רב, מצבים שיכולים להוביל לתופעה של נשירת שיער כרונית (אך זמנית).

מסקר שנעשה על ידי ד"ר נטלי למברט מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת אינדיאנה נמצא כי מתוך כ-1,500 משתתפים שלקו בקורונה, יותר מ-400 מהם אמרו כי סבלו מנשירת שיער כחלק מתהליך ההתאוששות שלהם מהנגיף.

עוד ב-mako בריאות:
>> מומחים: זאת הסיבה שהקורונה לא נעלמה בקיץ
>> השילה 45 ק"ג ממשקלה תוך שנה – כך זה קרה
>> אלה המזונות המומלצים למניעת לחץ דם גבוה

ביום שבת, מילאנו שיתפה כי בחודשי מרץ-אפריל חשה ברע וסבלה מתסמינים רבים שאופייניים לנגיף הקורונה, בהם אובדן חוש הריח, קשיי נשימה, אובדן תאבון, חום וכאבי ראש. עם זאת, שתי בדיקות קורונה שעשתה חזרו שליליות. לאחר מכן עשתה בדיקת נוגדנים וגם היא יצאה שלילית. ורק לאחרונה, כאשר עשתה בדיקת נוגדנים נוספת – היא יצאה חיובית. "אחרי שבחודשים האחרונים חייתי עם סימפטומים כמו ורטיגו, בעיות בקיבה, מחזורים לא סדירים, דפיקות לב, קוצר נשימה, פגיעה בזיכרון לטווח קצר ותחושה של חוסר נוחות כללית – עשיתי בדיקת נוגדנים (בדיקת דם) במעבדה ואני חיובית לנוגדני קורונה". היא מוסיפה כי חשוב לה לשתף את הסיפור שלה כדי שאנשים יידעו ששיטת הבדיקות בארה"ב לא מדויקת – וכדי להוכיח לכל מי שעדיין מפקפק בחומרת המחלה, שהיא אכן מסוכנת ואין לזלזל בה.

 

View this post on Instagram

A post shared by Alyssa Milano (@milano_alyssa) on

לפני יומיים צייצה בטוויטר על כך שנאלצה לפנות לבית החולים בשל תחושת כבדות בחזה. "אמש הרגשתי ממש כבדות בחזה. פניתי לחדר מיון כדי לוודא שזה לא קריש דם. תודה לאל, זה לא היה". "אני רוצה שתדעו שהמחלה הזאת היא לא תרמית. חשבתי שאני הולכת למות. הרגשתי שאני גוססת", הוסיפה. "בבקשה תדאגו לעצמכם. בבקשה רחצו ידיים ושימו מסכה והקפידו על ריחוק חברתי. אני לא רוצה שאף אחד אחר ירגיש כמו שאני הרגשתי".