>> זמני כניסת ויציאת צום יום הכיפורים

חיתוכיות טחינה ושוקולד מקמח כוסמין

רחלי קרוט במתכון לחיתוכיות כל כך טעימות ועם מראה מרשים ומפתה. פשוטות להכנה, אלגנטיות ואידיאליות לשבירת הצום וגם בעצם לכל יום בשנה בו צריך ביס מנחם ומתוק. 

למתכון חיתוכיות של רחלי קרוט>

עוגיות מגולגלות של יונית צוקרמן (צילום: יונית סולטן צוקרמן)
צילום: יונית סולטן צוקרמן

עוגיות מגולגלות

יונית צוקרמן במתכון שהוא באמת קלאסיקה של שבירת צום, אבל גם מאוד קל לגוון אותו עם מילויים שונים – שוקולד, תמרים, חלבה או ריבה, כל דבר שאתם אוהבים יעבוד כאו.

למתכון מגולגלות של יונית צוקרמן>

מתכון לשבירת הצום של ישראל אהרוני (צילום: ישראל אהרוני)
צילום: ישראל אהרוני

עוגיות שורטברד

השף ישראל אהרוני הכין לקראת כיפור מתכון שלדבריו הוא לעוגיית החמאה האולטימטיבית ןהנהדרת מכולן – שורטברד. עוגיות "חול" חמאתיות ומפנקות שהן פשוט ביס מושלם לאחרי הצום.

למתכון שורטברד של אהרוני>

עוגת טחינה בחושה (צילום: תומר אומנסקי)
צילום: תומר אומנסקי

עוגת טחינה בחושה

תומר אומנסקי הוא קונדיטור מוכשר, שבדרך כלל יוצאים תחת ידיו קינוחים ועוגות מושקעים ומשוגעים במיוחד. אבל כיפור זה זמן דווקא לעוגות בחושות פשוטות וזה בדיוק מה שהוא הכין הפעם.  עוגה מאוזנת מפתיעה ומיוחדת שאת המרקם שלה לא תשכחו.

למתכון עוגת טחינה בחושה>

עוגת טחינה וסילאן עם סירופ הל (צילום: ריטה גולדשטיין)
צילום: ריטה גולדשטיין

עוגת טחינה וסילאן עם סירופ הל

גם ריטה גולדשטיין הלכה על קלאסיקה של שבירת צום עם עוגת טחינה בחושה, אבל הוכיחה שעוגה כזו ממש לא חייבת להיות פשוטה או משמימה, ושבעזרת סירופ טעים או תוספת מעניינת אפשר להוסיף בישום וטעמים מורכבים למנה ולשדרג אותה בקלות. הפעם היא בחרה בסירופ הל מטריף, אבל לנרתעים אנחנו מבטיחים שמדובר בעוגה מצויינת גם בלעדיו.

למתכון עוגת טחינה של ריטה גולדשטיין>

עוגת דבש שוקולד של שיינא גרשוביץ (צילום: שיינא גרשוביץ)
צילום: שיינא גרשוביץ

עוגת דבש ושוקולד

עוגת דבש היא ללא ספק הכוכבת של חגי תשרי, אבל רגע לפני יום כיפור, שיינא גרשוביץ החליטה לשדרג אותה עם מתכון משגע לעוגת דבש ושוקולד שבאה בול לשבירת הצום. כמו כל המתכונים של שיינא גם הפעם מדובר במתכון ללא גלוטן ובלי רכיבים מסובכים.

למתכון עוגת דבש שוקולד

מתכון לשבירת הצום של יעל גולדמן (צילום: יעל גולדמן)
צילום: יעל גולדמן

עוגת תפוזים 

יעל גולדמן בחרה לחתום את הצום עם מתכון של רחלי קרוט לעוגת תפוזים בחושה, אוורירית ומבושמת, שעובדת נהדר ליד כוס תה צמחים. ומתאימה לכל רגע מנחם שצריך בו לעצור לרגע, לחתוך פרוסת עוגה וליהנות מהקיים ומהנוכח.

למתכון עוגת תפוזים לשבירת הצום>

עוגיות בולו

לקראת יום כיפור, אנה ארונוב החליטה ללמוד מחמותה מתכון לעוגיות טריפוליטאיות מסורתיות לשבירת הצום שנקראות בולו – שזהו, מתברר גם שם החיבה של אנה ואייל זה לזו.

למתכון עוגיות בולו של אנה ארונוב>