לחם פראי (צילום: דניאל לילה, על השולחן)
לחם פראי | צילום: דניאל לילה, על השולחן

לחם פראי ללא לישה

זאת הגרסה של הבלוג גבישס למתכון שהתחיל את הכל, אי אז לפני כמעט עשור. המציא אותו ג'ים לאהי ממאפיית סאליבן שבמנהטן והפיץ את הבשורה מארק ביטמן מה"ניו יורק טיימס" - ותכלס, השאר היסטוריה. 

>> למתכון: לחם פראי ללא לישה

לחם תפוחי אדמה (צילום: חן שוקרון, אוכל טוב)
לחם לבן ללא לישה | צילום: חן שוקרון, אוכל טוב

לחם לבן ללא לישה

מי שמורכב לו מדי הסיפור של הלחם הפראי מוזמן לפנות למתכון הזה, שהוא באמת כלום עבודה ואפס אתגרים. ויש גם בונוס: הבצק יכול להישמר במקרר כמה ימים טובים, כך שבכל רגע נתון תהיו במרחק של שעה וקצת מכיכר לחם מהבילה.

>> למתכון: לחם לבן ללא לישה

בגט מושלם ללא לישה - 3 בגטים (צילום: קרן אגם, נשואה למאפייה)
בגט מושלם ללא לישה | צילום: קרן אגם, נשואה למאפייה

בגט מושלם ללא לישה

אחד המתכונים האהובים עלינו בעולם כולו, של קרן אגם האלופה, ואנחנו לא מגזימים - הכנו אותו כבר 20 פעמים לפחות. ערבוב קצר, מנוחה (ארוכה כנצח, 12-15 שעות) על השיש, עיצוב מהיר והיידה, לתנור. יותר טעים מהבגטים של רוב המאפיות שאנחנו מכירים.

>> למתכון: בגט מושלם ללא לישה

בגט מושלם ללא לישה - מבפנים (צילום: קרן אגם, נשואה למאפייה)
מבפנים | צילום: קרן אגם, נשואה למאפייה
לחם בריאות ללא לישה (צילום: קרן אגם, אוכל טוב)
לחם בריאות ללא לישה | צילום: קרן אגם, אוכל טוב

לחם בריאות ללא לישה

עוד אחד של קרן אגם, והפעם מהסוג הבריא, שאפשר להשמין איתו בנחת ובחדווה. חצי מהקמח כאן הוא קמח כוסמין מלא, ואת הכיכר כולה מעטר ערב רב של גרגירים וזרעונים, שנותנים גם קראנץ', גם טעם וגם עוד קצת בריאות, שיהיה.

>> למתכון: לחם בריאות ללא לישה

פוקצ'ה בלי לישה

אנחנו לא ניסינו את המתכון הזה, של רון יוחננוב, אבל מי שניסה אמר לנו שהוא פשוט פגז. קערה וכף - ויש לכם פוקצ'ה שנשארת טעימה אפילו למחרת, שזה כבר באמת משהו לכתוב עליו הביתה.

>> למתכון: פוקצ'ה בלי לישה

חלה ללא לישה

אחרונה חביבה - חלה שלא צריך ללוש (אגב, גם היא נשארת טרייה למשך כמה ימים טובים), אבל כאן יש קאץ': שיטת קיפול מיוחדת שאנחנו כבר לא בטוחים שהיא פחות טרחה מאשר להפעיל את המיקסר ל-12 דקות. משאירים לכם להחליט.

>> למתכון: חלה ללא לישה