בדיוק לפני חודש סיפרנו לכם על פתיחתה של מסעדה ראשונה על טהרת הבנטו בישראל - מסעדת ניבה בנטו בזיכרון יעקב - והנה, נפתחה מסעדה נוספת על טהרת קופסת האוכל היפנית האסתטית. הפעם נפתחה המסעדה במרכז הארץ, בפאתי שוק לוינסקי ההומה בתל אביב (בכתובת הישנה של מסעדת דייגו סאן שנסגרה באוטובר האחרון אחרי 4 שנות פעילות) . המקום החדש נקרא בנטויה ובניגוד לבנטו  הטבעוני בזיכרון יעקב, הפעם מדובר בבנטו יפני שכולל גם מנות בשר, עוף ודגים.

בנטויה נמצאת בימים אלה בהרצה ומציעה תפריט של קופסאות בנטו עצומות בגדלן (כמעט כפול מהגודל של קופסת בנטו ביפן) שמוצגות בדוגמיות פלסטיק בגודל ממשי בוויטרינת המקום (כנהוג ביפן). קופסאות הבנטו נועדו בינתיים לאכילה במקום (בנטו באופן מסורתי היא קופסת אוכל שלוקחים בטייק אווי לנסיעות ברכבת, לארוחות צהריים במשרד, לארוחה בטבע או בכל מקום אחר על הדרך) ויוצעו בהמשך גם במתכונת טייק אווי.

תפריט ההרצה כאן כולל קופסאות בנטו עם מנה עיקרית מתחלפת כמו צ'יקן קאצו בנטו - פרגיות בציפוי פנקו (48 שקלים); קאראגה בנטו - פרגיות בטיגון בסגנון יפני (46 שקלים); שרומי פריי בנטו - דג לבן בציפוי פנגו בטיגון עמוק עם רוטב טרטר (46 שקלים); סלמון טריאקי בנטו (52 שקלים); יקינוקי בנטו - בשר בקר ובצל בגריל ברוטב שומשום וסויה (52 שקלים); והמבארגו סטייקי - המבורגר בנוסח יפני (48 שקלים). 

בנטו בנטויה תל אביב (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
מחוץ למקום יש גם את קופסאות הפלסטיק שמציגות את קופסאות הבנטו | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

במלבד המנה העיקרית, בכל קופסת בנטו יש גם סלט תפוחי אדמה בסגנון יפני על בסיס מיונז; מנת אורז גדולה; ניקו ג'גה - תבשיל תפוחי אדמה וגזר בציר בקר; חמוצים יפניים; ובחלק מהמנות יש גם קארי יפני עשיר.

אנחנו ניסינו כאן את בנטו הסלמון (בעתיד הקרוב יתווספו קופסאות בנטו רבות נוספות גם עם אופציות טבעוניות וצמחוניות), והופתענו מאוד מגודל המנה, שהוא פשוט עצום ולטעמנו ידבר במיוחד לישראלים (הבנטו משמש כאן למעשה ככלי הגשה ולא כלי לנשיאה, כמו שהוא בדרך כלל). 

המגוון בבנטו עצמו מהנה מאוד, אם כי עשיר במנות פחמימה כמו אורז ותפוחי אדמה ופחות עשיר בווריאציות מסקרנות על ירקות, שהמטבח היפני כל כל מלא בהן. דג הסלמון עצמו היה הרכיב הטעים ביותר במנה שהזמנו, הוא נעשה באופן מיטבי והיה צלוי לשלמות. התלונה היחידה שלנו עליו טמונה בגודלו, שלעומת יתר רכיבי המנה, היה קטן במיוחד. טעמנו גם דג לבן בציפוי פנקו שטוגן היטב והוגש לצד רוטב טרטר טעים במיוחד.

מי שלא מעוניין בקופסת בנטו גדולה, יכול להזמין כאן בינתיים מנות נוספות כמו ביף קארי - תבשיל בקר בקארי יפני עם גזר, תפוחי אדמה ובצל עם אורז (40 שקלים); או גון יקינוקי - בשר בקר ובצל בגריל ברוטב שומשום וסויה עם אורז (46 שקלים). 

בקרוב עתידה להיפתח בקומה השנייה של המסעדה גם איזאקאייה יפנית שתרחיב את היצע המנות בבנטויה גם לתחום הטמפורה והיקיטורי (שיפודים יפניים), שיוגשו לצד אלכוהול יפני. האיזקאייה עתידה לפעול עד השעות הקטנות של הלילה. בינתיים, המקום נמצא כאמור בהרצה, והוא פתוח מדי יום עד השעה שש אחרי הצהריים בלבד.

בנטויה. המשביר 2, תל אביב. 03-7573134