מי שמטייל ביפן לא יכול שלא להשתאות אל מול קופסאות הבנטו המרהיבות, הכוללות ארוחה שלמה ועשירה בפרטים שמסודרת בקופסאות אסתטיות להפליא, ונראות יותר כמו ציור יותר מאשר כמו אוכל. אז ביפן אין מי שלא מכיר את הבנטו, אבל בישראל אפשר לומר בלשון המעטה שלא מדובר בלהיט, או לפחות לא היה מדובר בלהיט, עד עכשיו. בתחילת החודש הבא (3.3) תיפתח בארץ, בזיכרון יעקב, מסעדת הבנטו הראשונה (וככל הנראה גם היחידה) והיא תיקרא ניבה בנטו - על שם ניבה גולדצוויג, חובבת בנטו אדוקה ומומחית לתחום שהחליטה להגשים את חלומה ולפתוח בארץ מסעדה שכל כולה קופסאות בנטו פרי יצירתה.

סוד הקסם של הבנטו הוא בכך שמדובר בקופסת אוכל שאפשר לקחת לכל מקום, והיא מאפשרת לאכול ארוחה מסודרת ומאוזנת גם מבלי לשבת במסעדה, כי לא לכולם ולא תמיד יש זמן. לכן תמכור גולדצוויג את קופסאות הבנטו שלה בעיקר בקונסטלציית טייק אוויי, אף שמי שירצה לשבת לאכול במקום יוכל לעשות זאת.

View this post on Instagram

ימים קסומים. פרצתי את הקיר ברציף 3/4 9 בתחנת קינגס קרוס. מלהיות בת האדם שחשבה שאין לה שום דרך מעשית ריאלית להגשים את החלום שלי- מסעדת בנטו- אני מגלה שעשיתי את הבלתי אפשרי. מסעדת הבנטו קמה. והרבה יותר מדוייקת מכל הפשרות שחשבתי שאתפשר עליהן בדרך. יש עדיין מהמורות כלכליות שאין לי מושג איך אצלח אבל הפרוייקט להקמת "ניבה בנטו" עדיין פועם (לינק בביו https://lp.vp4.me/jync) ואתם מוזמנים מאוד להכנס ולבחור לכם תשורה יפה מכל המבחר המהמם שמוגש שם ולהצטרף להגשמת המקום המופלא הזה. #האריפוטר ואני נפגשנו הבוקר. בוקר בנטו-בוקר טוב �� . . . #harrypotter#kingscross ‪#klass_ii210219 #bentoart #kidsbento #娘弁当 #可愛いお弁当作りたい部#弁当 #bento #便當 #בנטו #charaben #cutebento #obentagram

A post shared by ניבה.בנטו (@niva.bento) on

מסעדת ניבה בנטו, שעל שיפוצה עמלה גולדצוויג בשבועות האחרונים, תתמקד כמובן באוכל יפני, ותהיה מסעדה טבעונית ונטולת גלוטן שמוגדרת על ידי גולדצוויג גם כמסעדה אקולוגית (כל הקופסאות והכלים כאן יהיו אקולוגיים לחלוטין - בלי פלסטיקים וניילונים או כלים בלתי מתכלים למיניהם).

מי שנתקל ברשתות החברתיות בקופסאות הבנטו של גולדצוויג לא יכול שלא להתפעל מהדמויות המקסימות שהיא יוצרת מהאוכל היפני שהיא מבשלת - מחתולים ודובי פנדה, דרך דמויות מסרטים מצוירים יפניים ועד הארי פוטר שעשוי מכדור אורז. בקופסאות הבנטו של גולדצוויג תמיד תמצאו שילוב של מגוון ירקות טריים, מאכלים יפניים מבושלים כמו אורז, טופו במגוון וריאציות וכמובן אצות. בין האפשרויות למילוי הקופסה תמצאו אוניגירי - משולשי אורז ממולאים; אינאריזושי - כיסוני טופו ממולאים באורז וירקות; גיוזה נטולת גלוטן; קארה ריזו - קארי ואורז יפני; מרק מיסו; שניצלוני טופו; ומבחר סלטים יפניים. הבחירה במה למלא כל בנטו היא שלכם, וכל רכיב מתומחר בנפרד. מחירה של קופסה יכול לנוע בין 40 ל-60 שקלים. 

ולסיום, אם השם ניבה גולדצוויג נשמע לכם מוכר כנראה ראיתם אותה באודישן לעונה השביעית של "מאסטר שף". גולדצוויג הגיעה לאודישן כשעל ראשה אוזני עכבר וניסתה לכבוש את לב השופטים עם החיבה העזה שלה לתרבות יפן. מאז היא הספיקה להעמיק את חיבתה ליפן ולתחום הבנטו בפרט, וכעת היא מקווה שהסגנון האסתטי של יפן בשילוב היד שלה במטבח יכבשו גם את הישראלים.

ניבה בנטו. תש"ח 29, זיכרון יעקב. שעות הפתיחה בתקופת ההרצה: ראשון-חמישי 8:00-20:00, שישי 8:00-14:00