רפי כהן (צילום: חדשות 2)
כהן. נלקח על ידי עובד לבית המשפט, ולא בפעם הראשונה | צילום: חדשות 2

מוקדם יותר היום הגיע לסיומו משפט שהתנהל בארבע השנים האחרונות בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב יפו. במסגרת המשפט תבע השף גיא גמזו, שהוא בימים אלה השף והבעלים של מסעדת אריא בתל אביב, את מעסיקו לשעבר השף רפי כהן ממסעדת רפאל בתל אביב ודרש תשלום פיצויים וזכויות שונות על תקופת עבודתו במסעדה. בית המשפט פסק לטובת גמזו את מלוא סכום התביעה, כולל תשלום עלויות המשפט, כך שהשף רפי כהן נדרש עכשיו להעביר לו כ-65 אלף שקלים.

על פי פסק הדין, שהגיע לידינו, במהלך המשפט העלו שני הצדדים טענות שונות בנוגע להתנהלויות איש של רעהו. גמזו, שעבד במסעדת רפאל במגוון תפקידים במשך למעלה מחמש שנים, התפטר מהמסעדה בספטמבר 2012, לאור מה שהוא הגדיר כהרעת תנאים. לפי גמזו, בניגוד לסיכום בינו לבין כהן הוא נאלץ לעבוד במקום שעות ארוכות וזכה ממעסיקו ליחס לא מכבד. כהן, מצדו, טען כי גמזו העלים ממנו סחורה, הפר את חוזה ההעסקה ואף קיבל שוחד. בתגובה לכך מסר לנו גמזו: "מעבר לנושא הכסף, מה שעניין אותי בסיום המשפט הזה היה לנקות את שמי מההאשמות שדבקו בי במהלך התקופה".  

גמזו אינו העובד הראשון של כהן שבא בטענות כנגדו. רק בחודש ספטמבר האחרון הורשע השף בתקיפה של עובד לשעבר במסעדה. זאת אחרי שהשף טען כי אותו עובד גנב מזון מן המסעדה.  

>> לכל חדשות האוכל