מסעדת וייס, שנפתחה ב-2020 וממוקמת בחלל יפה בתוך בניין לשימור בצומת הרחובות הרצל ואחד העם, עברה לפני כארבעה חודשים טלטלה: השף שהוביל את המסעדה, גיל דהאן, ביחד עם מנהל המסעדה והקונדיטורית מיכל גולדברגר, הגישו את התפטורתם מהמסעדה.

בשבועות האחרונים נכנס לתפקיד שף חדש וצעיר, יונתן כהן. כהן, רק בן 25, התחיל את דרכו במטבחי מסעדות כבר כנער: תחילה אצל מאיר אדוני במזללה וכתית, המשיך להתמחות בפופינה תחת אוראל קמחי, בהמשך גם במשייה בימי יוסי שטרית ומשם למטבחים בינלאומיים, יפן, דנמרק ועוד. כהן ממשיך את הקו של המסעדה כפי שהוכתב פחות או יותר מיום פתיחתה: פיין דיינינג עכשווי בדגש על תוצרת מקומית.

שף יונתן כהן וידיד (צילום: אמיר מנחם, יחסי ציבור)
שף יונתן כהן וידיד | צילום: אמיר מנחם, יחסי ציבור
אטריות, פטריות, דאשי גבינות, שמן קומבו וחלמון (צילום: דניאל וסרמן, יחסי ציבור)
אטריות עבודת יד, פטריות, דאשי גבינות, שמן קומבו וחלמון | צילום: דניאל וסרמן, יחסי ציבור

התפריט החדש (בוייס התפריט משתנה לפי עונות, וכרגע מוגש בו תפריט החורף) של וייס כולל מנות כמו אטריות רחבות עם פטריית רעמת האריה, דאשי גבינות וחלמון (88 שקלים), טרטר אינטיאס, קושו הדרים ומשמש בוסר בחמאת קוג'י (74 שקלים), פארידה וירקות חורף ברוטב בר בלאן סאקה עם קוויאר (172 שקלים), ברוסקת איינקורן עם סרדין, שמנת חמוצה ורליש סלרי (46 שקלים) ועוד מנות שמשלבות דגה, בקר בגידול מקומי, לחמי מחמצת ולא מעט התססות.

תפריט חורף במסעדת וייס (צילום: דניאל וסרמן, יחסי ציבור)
תפריט חורף במסעדת וייס | צילום: דניאל וסרמן, יחסי ציבור
טרטר אינטיאס (צילום: דניאל וסרמן, יחסי ציבור)
טרטר אינטיאס | צילום: דניאל וסרמן, יחסי ציבור

בנוסף, למי שמתקשה לבחור, מוצעת במקום גם ארוחת טעימות (במחיר 350 שקלים כולל שתייה קלה ומנת לחם), שבה ניתן לדגום ולחוות כמה שיותר מנות, המותאמות לגדלים אישיים. בקרוב, מבטיחים, גם יחזור הבראנץ' השווה עם חידושים ורענונים ונראה שיש למה לחכות. 

וייס. הרצל 2, תל אביב. טלפון: 03-5707477. שעות פעילות: שני-שבת 18:00-23:00