ליל בולונז'רי לחמניה (צילום: אלי קישקה,  יחסי ציבור )
בונז'ור גם לך, כיכר לחם פתיינית | צילום: אלי קישקה, יחסי ציבור

אם הסתובבתם באירופה בשנים האחרונות, סביר להניח שנתקלתם לא פעם בסניף של רשת בתי המאפה הצרפתית Paul, שמציגה תמיד ויטרינות מפתות ומבחר מסעיר של מאפים ולחמים. כעת גם אנחנו זוכים להצטרף לחגיגה, עם פתיחתה של רשת חדשה בשם ליל בולונז'רי (Lille Boulangerie) שמביאה ארצה את הלחמים, הבגטים והמאפים מבית Paul.

עוד המון דברים טעימים בפייסבוק שלנו

על ליל בולונז'רי החדשה, שהסניף הראשון שלה נפתח בשבוע שעבר בבנימינה, אחראים כמה שמות בולטים מאוד בתחום הקולינריה הישראלית: המסעדן דוד קישקה (לשעבר מסעדות פאסטל ורפאל בתל אביב), גיורא אשכנזי (בעלים של מסעדת הבשרים NG בנווה צדק בתל אביב ומנכ"ל אל גאוצ'ו ישראל), עדי בן דן (יועץ קולינרי לשלל תכניות טלוויזיה ומסעדות ברחבי הארץ), היבואן מיכאל לוי והיזם העסקי נדב ברגר. הקבוצה מתכננת להפוך את ליל לרשת כלל ארצית, שתפעל בעיקר מחוץ לתל אביב.

ליל בולונז'רי בנימינה (צילום: אלי קישקה,  יחסי ציבור )
לא לפחד מהמילה קפוא | צילום: אלי קישקה, יחסי ציבור

רשת Paul שולחת לישראל מוצרים חצי אפויים קפואים, כמו קרואסונים, בריושים, בגטים ומאפי שוקולד. השלמת האפייה שלהם מתבצעת בליל בולונז'רי בכל שעות היום, בניגוד למאפיות אחרות, שאופות רק בשעות הבוקר. "ביקרנו במפעל היצרן של רשת Paul וראינו כמה הייצור התעשייתי שלהם מקצועי", מספר דוד קישקה. "הם מצליחים לדמות ייצור בעבודת יד תוך שימוש בחומרי גלם צרפתיים מעולים, כמו חמאה צרפתית וקמח צרפתי, שהוא הרבה יותר טוב ממה שיש לנו היום בארץ. אצלנו בארץ המושג קפוא עדיין מרתיע אנשים, וגם אני נרתעתי עד שנסעתי למפעל הזה. באירופה נמכרים יותר ויותר מוצרים קפואים, אין בזה משהו שגורע מאיכות המוצר או מוזיל אותו. זאת הזדמנות מעולה להביא הנה מוצרים נפלאים במחירים סבירים".

עוד באוכל טוב:

 

ליל בולונז'רי (צילום: אלי קישקה,  יחסי ציבור )
מגוון רחב של מוצרים, מצרפת ומישראל | צילום: אלי קישקה, יחסי ציבור

לצד המוצרים שמגיעים מצרפת איגדו בליל בולונז'רי מקבץ גדול של יצרנים מקומיים מוצלחים של קינוחים ועוגיות. "כמסעדנים, שיודעים במה כרוך תהליך הייצור, הגענו למסקנה שאחרים יעשו זאת הרבה יותר טוב מאתנו", מסביר קישקה. "אנחנו רק רוצים לתת לאנשים את האפשרות ליהנות ממאפים צרפתיים מעולים".

בליל בולונז'רי ניתן למצוא מבחר רחב של לחמים כמו בגט (10 שקלים ליחידה), לחם שיפון, לחם כפרי צרפתי, לחם מקמח מלא, לחם בורגול וקינואה וחלות בסופי השבוע (22-18 שקלים לכיכר). בשעות הצהריים מכינים במקום כריכים מהלחמים והקרואסונים, בשילוב גבינות מצרפת (24-8 שקלים). אחת המנות שאסור לפסוח עליהן היא כריך קרואסון חמאה ממולא בגבינת ארוטן כמהין, שמייצר במיוחד עבורם גבן בשם מוטי קצנלבוגן, בשיטת ייצור מסורתית צרפתית.

ליל בולונז'רי קרואסון (צילום: אלי קישקה,  יחסי ציבור )
קרואסונים טובים באים בשלשות | צילום: אלי קישקה, יחסי ציבור

בגזרת המתוקים תמצאו כאן חבילות מקרונים, שמגיעים גם הם מצרפת, מאותו מפעל שמייצר לרשת לאדורה המוכרת (40 שקלים ל-10 יחידות); שלל עוגות בחושות, כמו עוגת מייפל ופקאן; עוגיות כמו שוקולד-קוואנטרו, עוגיות חמאה, עוגיות תמרים, עוגיות ריבה ואלפחורס (22-18 שקלים); כדורי שוקולד ועוד. כמו כן, בסוף כל יום, בשעה האחרונה לפעילות המאפייה, נמכרים כל המאפים והלחמים ב-50 אחוזי הנחה.

ליל בולונז'רי. השריג 2, המרכז המסחרי, בנימינה. 04-8267555. ראשון-חמישי 19:00-07:30, שישי 15:00-07:30. כשר.

>> לכל חדשות האוכל