הוד השרון היא הבית של לא מעט מסעדות פופולריות כמו נונו, ריפאבליק, שגב קיטשן גרדן  (וגם היפנית החדשה של שגב שנפתחה ממש בשבוע שעבר), ולשמחתנו היא ממשיכה להתרחב כאימפריה קולינרית. התוספת החדשה והטרייה לסצנת האוכל השוקקת של העיר היא פאנקי סיסיליה, שמוגדרת כמתחם בילוי גדול במיוחד הכולל בר, מסעדה, גינה רחבה שחלקה מוקדש לאירועים פרטיים ודוכן אוכל מהיר למי שמסרב להתחייב.

על פאנקי סיסיליה אחראית קבוצת שותפים שמונה את יניב בובליל (מבעלי אגאדיר וקפה מרתה בעיר), אבירם זוהר, אותם מלווה סיסיליה סיוון (בעלת חברת שיווק ואסטרטגיה קולינרית בשם פביאן וסיסיליה). התפריט של המקום מתמקד במנות ים תיכוניות בפרשנות מקומית, שרבות מהן מוכנות בטאבון מיוחד. בנוסף להן יוגשו במקום מנות אוכל ביתי שתכין אמו של אחד הבעלים כמו תבשיל מוח, חריימה, קוסה מחשי, מפרום, מוסקה, וקציצות דגים.

פאנקי סיסיליה מאזטים
פותחים שולחן עם מאזטים | צילום: יהונתן בן חיים, יחסי ציבור

פאנקי סיסיליה הוד השרון
חצר המסעדה הצבעונית בה ייערכו גם אירועים מיוחדים | צילום: יהונתן בן חיים, יחסי ציבור

בתפריט המסעדה השגרתי יותר ניתן למצוא אפשרויות כדוגמת מאזטים ביניהם קרם פאבה, צזיקי, סלט שעועית לימה, חציל עגבניות, ארטישוק ירושלמי צלוי, פלפל קלוי עם גבינת המאירי, סלט פטוש וטחינה עם גרגרי חומוס חמים (12-18 שקלים לצלוחית); אספרגוס בסגנון יווני בטאבון עם שמן זית ,שרי טריקולור, שום קונפי על קרם פאבה ( 44 שקלים); מיקס פונגי  - פטריות צרובות על הגריל במרינדת שמן זית, טימין ושום בקדירת קונפי שרי וגבינת המאירי צרובה בטאבון (58 שקלים); פלחי בטטה אפויים עם גבינת עיזים צרובה וסילאן-דבש (42 שקלים); כרעי עוף בטאבון לצד ירקות שורש צרובים (57 שקלים) או כבדי עוף צרובים על המנגל (68  שקלים).
בחזית המקום מוצבת קנטינת קבבים בשם "פאנקי קבב", שממנה יוצעו מנות קבב על הגריל בפיתה עם טחינה, וירקות מגריל פחמים (45 שקלים).

חוץ מההתמקדות באוכל, התכנון להמשך הוא לערוך בחצר המתחם אירועים מיוחדים שיכללו הופעות של יוצרים צעירים, ויצירת פלטפורמה נוחה לאמנים שאינם מיינסטרים. בינתיים המקום פעיל בשעות הערב בלבד (החל מהשעה שש ואילך), כשבהמשך יורחבו שעות הפעילות.

פאנקי סיסיליה. דרך רמתיים 54, הוד השרון. טלפון: 09-7696480. ראשון-שבת 18:00-01:00