אנחנו אולי חיים בלבנט, אבל המטבחים האסייתיים הם ללא ספק בני בית ברחבי הארץ, ויעידו על כך אינספור המסעדות האסייתיות השונות שפזורות בכל המדינה. לכן החלטנו בשמחה ללכת הפעם על ארוחת צהריים אסייתית, אותה הבאנו משתי רשתות הווק: ווק טו ווק ו-ווק אווי.

ווק טו ווק, למי שמשום מה אינו מכיר, היא רשת מוקפצים שבנתה לעצמה אימפריה באירופה והגיעה ארצה לפני מעט יותר משנה (3 סניפים בתל אביב, סניף חדש בהרצליה, בקרוב גם בראשון לציון ומערך משלוחים). וווק אווי היא רשת ישראלית דווקא, שפועלת ברעננה, הרצליה, תל אביב, רמת השרון, פתח תקווה ורמת גן.

בשתי הרשתות ניתן להזמין מנות שמרכיבים לבד, מהאטריות, דרך התוספות ועד הרטבים ואנחנו החלטנו ללכת על גרסאות דומות למדי ממבחר התוספות הרחב. מווק טו ווק הזמנו אטריות אורז עם ירקות, ביצה, פטריות, טופו וקשיו ברוטב בנגקוק שמורכב מקארי צהוב וקרם קוקוס (39 שקלים). מווק אווי הזמנו אטריות אורז עם ירקות, ביצה, קשיו, טופו, פטריות (שמפניון ושיטאקה), ואפונה ברוטב קארי ירוק (43 שקלים).

View this post on Instagram

ביס?

A post shared by wok to walk (@woktowalkisrael) on

View this post on Instagram

הוקפצת! קדימה, מחכים לך בסניף עם  #wok_away #אסייתי #מוקפץ #פאד_תאי #asain #טעים #חובה_לטעום

A post shared by Wok A Way (@wok_away_official) on

שתי המנות נראו כמעט זהות וכללו מבחר תוספות ורטבים דומים מאוד. הרושם הראשוני שלנו משתיהן היה מאכזב: המנות נראו מעט חיוורות ולא כל כך מזמינות. מבחינת הטעם, עם זאת, הופתענו מאוד. במיוחד במקרה של ווק טו ווק.

המנה שהזמנו מווק טו ווק הייתה משביעה וטעימה במיוחד: הקארי היה מודגש, חרפרף במידה וטעים מאוד. כל התוספות הרגישו טריות ומתובלות היטב, ואטריות האורז בושלו לכדי שלמות. ללא ספק מדובר בארוחת צהריים מצוינת, ולטעמנו גם במחיר משתלם. 

ווק אווי אומנם עשו רושם ראשוני מוצלח יותר עם הכמות והמארז היפה, אבל אכזבו בכל הנוגע לטעמים. משהו במנה לא התחבר כלל: הרוטב לא הורגש, האטריות בושלו יתר על המידה והפכו לסוג של עיסה שהתגבשה, וכל מה שבלט מהמנה היה טעמי מרק עוף ולא טעמים אסייתיים כלל (בטח לא טעמי קארי). התאכזבנו גם מתוספת הרוטב החמוץ-מתוק שמשום מה הגיעה עם המנה (אומנם לצידה ולא בתוכה, אבל היא לחלוטין לא הייתה קשורה אליה). בקיצור, שאפו על ההשקעה בכמות, אך דרוש מקצה שיפורים בכל הקשור לטעמים.

בשורה התחתונה: המנצחת מבחינתנו הייתה ללא ספק רשת ווק טו ווק. קיבלנו כאן ארוחת צהריים טובה, מזינה וטעימה במחיר סביר שנשמח מאוד לאכול שוב בהקדם האפשרי.  

לרשימת הסניפים של רשת ווק טו ווק

לרשימת הסניפים של רשת ווק אווי