פרש קיטשן

מה הזמנו?
ברשת פרש קיטשן, כמו בהרבה יותר מדי מקומות לאחרונה, יש מינימום הזמנת משלוח של 60 שקלים. בגינה נאלצנו להזמין עסקית של סלט קינואה עם ויניגרט רימונים, תוספת טחינה וסלסילת לחמים כמנה ראשונה (54 שקלים), ונאלצנו להוסיף גם עוגת גזר מוזלת, שהוחלפה לעוגת שוקולד כי הגזר אזלה מהמלאי (10 שקלים).

זמן הגעה: שעה ורבע (!).

רעבים? הפייסבוק שלנו מחכה לכם

בקצרה: למשלוח מפרש קיטשן לקח זמן להגיע, אבל כשהוא הגיע הוא היה ארוז יפה, וכלל שקית לחמים מרשימה ועשירה וגם רביעיית רטבים: טפנד זיתים, רוטב עגבניות מיובשות, טחינה (שהזמנו בתוספת של שני שקלים) וויניגרט רימונים שמגיע עם הסלט. הסלט עצמו כלל קינואה אדומה ולבנה, חסה, עגבניות שרי, גזר, חמוציות ותפוחי עץ.

הסלט של פרש היה קטן יותר ממקבילו מקפה לואיז, וכלל הרבה יותר מדי חסה (אל תשכחו שגם מי שמזמין סלט לצהריים רוצה לשבוע. וההיגיון אומר שלא מלחם ולא מחסה). הטעמים של הסלט עצמו היו רעננים ונחמדים (אם כי מתוקים יתר על המידה). בסך הכל היה המשלוח של פרש קיטשן חביב בהחלט, אבל יקר למדיי - בייחוד כשהתווספו לו 12 שקלים (!!) של דמי משלוח.

בשורה התחתונה: משלוח חביב, ומפנק בגזרת הממרחים והלחמים. מצד שני, לא זול בכלל - גם מינימום הזמנה גבוה וגם דמי משלוח יקרים להחריד.

עוד באוכל טוב:

סלט קינואה קפה לואיז (צילום: אנטולי מיכאלו,  יחסי ציבור )
גרף את הניצחון. סלט קינואה של קפה לואיז | צילום: אנטולי מיכאלו, יחסי ציבור

קפה לואיז

מה הזמנו?
גם כאן נתקלנו בחומה ראשונית בדמות מינימום הזמנה של 75 שקלים (מה קורה אתכם קפה לואיז?). אז הזמנו ארוחה עסקית שכוללת סלט קינואה ושתייה (59 שקלים), והוספנו בקבוק סודה (11 שקלים). על השקלים החסרים ויתרו לנו לאחר שיחת טלפון למקום.

זמן הגעה: 20 דקות.

בקצרה: הסלט של קפה לואיז כולל קינואה לבנה ושחורה, עדשים שחורות, סלק, גזר, עגבניות שרי, בצל ירוק ופטרוזיליה עם טחינה. באופן כללי מדובר בסלט עשיר מאוד, גדול ומשביע כשלעצמו, שהגיע לצד מנת לחם שנראתה סמרטוטית למדיי אבל בפועל הייתה טעימה מאוד, עם רוטב שום ושמן זית חביב וסמיך.

הירקות והקטניות בסלט היו פריכים וטריים, רוטב הטחינה היה מעולה, והיה חשק לאכול ממנו עוד ועוד. הריג'קט היחידי היה כמובן המחיר, שעם תוספת דמי משלוח של 12 שקלים (למרות שהסניף נמצא ממש ברחוב המקביל), ועם מינימום הזמנה של 75 שקלים, השאיר לנו כאב של ממש בכיס. בסופו של יום הזמנת ארוחה בסיסית של סלט עלתה הרבה יותר מכל מה שהזמנו במסגרת המדור עד כה. וזה מרתיח.

בשורה התחתונה: למרות הבאסה הרצינית מהמחירים של שתי הרשתות, הסלטים של שתיהן היו בהחלט טעימים ולא היה קל להחליט מי ינצח בסיבוב הזה. במקרה של קפה לואיז ההזמנה הייתה אמנם יקרה מאוד, אבל במבחן התוצאה: שתינו רצינו לסיים את הצהריים עם הסלט שלהם (ובואו נודה על האמת, גם עם הלחם), ועל כך הם גרפו את הניצחון.

>> בפעם שעברה הזמנו פאד תאי מריבר ומג'ירף