קציצות

מכירים מתכונים שמגלים לכם טריק פשוט על הדרך, ובזכות זה הופכים למתכון מהסוג שחוזרים אליו שוב ושוב? אז זה בדיוק הסיפור המתכון הזה מספרה של אפרת ליכטנשטט. במילים אחרות: שמשקה סודה (לא אבקת סודה, אשכרה סודה) הופך את הקציצות לאווריריות? שווה ליישם גם עם מתכוני קציצות אחרים.

>> למתכון: קציצות אווריריות עם מרכיב סודי

אורז בשקית קוקי - מוכן (צילום: רון יוחננוב, mako אוכל)
אורז בשקית קוקי - מוכן | צילום: רון יוחננוב, mako אוכל

אורז

ומטריק אחד לטריק נוסף: אורז ירוק בשקית קוקי. את הטריק הזה סיפק לנו רון יוחננוב, איש שיודע כמה דברים על הכנת אורז בוכרי, שפה עושה חיים קלים במיוחד ואת האורז פשוט דוחפים לשקית עם כל הירוקים.

>> למתכון: אורז ירוק בשקית קוקי

סלט חצילים (צילום: אמיר מנחם, mako אוכל)
סלט חצילים על האש | צילום: אמיר מנחם, mako אוכל

סלט חצילים

בשביל ליהנות מהסלט הזה, ותאמינו לנו שכדאי לכם, צריך לשים את החצילים על אש גלויה. נכון שזה יותר בלגן ולכלוך מאשר לקלות חציל בתנור, אבל את הטעם הכל כך ייחודי של האש אי אפשר לזייף והפעם אין שום טריק שיכול לדמות אותו או לקצר את הדרך. אבל אם כבר מנקים אחר כך ביסודיות את התנור, נזרוק לאש גם פלפלים ועגבנייה (ופלפל חריף למי שרוצה. לא היינו מוותרים עליו במקרה הזה). הסלט הזה כל כך טעים וטוב, שאפילו לא חייבים חלה או לחם - אלא לאכול אותו ככה ולהתענג.

>> המתכון הכי טוב לסלט חצילים

חיתוכיות עם שטרויזל (צילום: Lauri Patterson, Istock)
חיתוכיות תמרים עם שטרויזל שיבולת שועל | צילום: Lauri Patterson, Istock

חיתוכיות שוקולד

אין כמו סיומת מתוקה ושוקולדית בסיום ארוחה, ולא משנה אם זה בעוגה, עוגיות, גלידה או מוס. כאן השוקולד יושב בין תחתית בצק פריכה לשטרויזל, ואיזה כיף שהוא מוקף בכאלה חברים טובים. אם אתם במצב רוח שובב, אתם מוזמנים לנסות לחתוך את החיתוכיות גם כמלבניות.

>> למתכון: חיתוכיות שוקולד עם שטרויזל