מרק קובה חמוסטה מקוצר

המרק הזה הציל אותנו בחורף שעבר לא אחת, ואנחנו ממש מחכים לתת לו הזדמנויות לעשות את זה גם השנה. במקום לגלגל קובה פשוט מכינים קציצות של בשר וסולת (ביחד), והאמינו לנו - ההקרבה קטנה מאוד (עד בלתי קיימת), בעיקר אם לא מצפים לקובה אלא פשוט למנה טעימה בטירוף. המרק עצמו ירוק וחמצמץ, וביחד מדובר במנה שהיא ארוחה שלמה (אבל אם אין ברירה אנחנו מוכנים להמשיך למנות הבאות). 

מתכון: מרק קובה חמוסטה מקוצר

קדירת אסאדו ובצלצלים (צילום: אסף אמברם, mako אוכל)
קדירת אסאדו ובצלצלים | צילום: אסף אמברם, mako אוכל

קדירת אסאדו

מתכון של סמדר וקנין, אישה שהיינו מוכנים להתארח אצלה לאינסוף ארוחות שישי, אם רק הייתה מזמינה אותנו. הבשר הוא אסאדו, מהרכים והטעימים בנתחים, אליו מתלווים בצלצלים שמטוגנים בשלמותם ורוטב של כורכום, זעפרן ועלי דפנה, וכל זה מוגש עם חיטה מבושלת - דגן שלא זוכה למספיק כבוד בגרסה הזאת שלו, כתוספת, וחבל. חשבתם שזהו? יש גם ערמונים, גרעיני דלעת ותיבול קינמוני עדין. טעים נו.

מתכון: קדירת אסאדו

סלט קינואה וכרובית צלויה (צילום: רותם ליברזון, אוכל טוב, mako)
סלט קינואה וכרובית צלויה | צילום: רותם ליברזון, אוכל טוב, mako

סלט קינואה וכרובית צלויה

הקינואה מבושלת, הכרובית צלויה קלות במחבת והירקות (גזר, מלפפון, בצל סגול ובצל ירוק) חיים לגמרי וקצוצים טרי. ביחד מתקבל סלט שהוא גם תוספת, מופת של בריאות ולמרבה השמחה גם טעם.

מתכון: סלט קינואה וכרובית צלויה

עוגת שוקולד טבעונית אלוהית (צילום: נופר צור, mako אוכל)
עוגת שוקולד טבעונית אלוהית | צילום: נופר צור, mako אוכל

עוגת שוקולד טבעונית

אנחנו מתים על הקשר האמיץ שבין טבעונות לכשרות, שמפגיש אותן לא אחת אצלנו כאן בקטגוריית הקינוחים לשבת. הפעם תשרת את שני הקהלים היקרים האלה עוגת שוקולד של קרן אגם, בלי חמאה, ביצים או מוצרי חלב ועם קרם קוקוס, שוקולד אמיתי ואפילו נגיעה של ברנדי.

מתכון: עוגת שוקולד טבעונית

שבת שלום!