המנה העיקרית של העוף השבוע היא לא מנה שמשגרים לתנור ושוכחים, אבל אם אתם בכל מקרה עומדים לטגן בצל בשביל המג'דרה, מה הבעיה להשחים כרעיים? אתם גם ככה ליד הכיריים. הרוטב הוא שילוב טעים ועשיר של סויה, כורכום, בהרט ולימון.

>> למתכון: כרעיים עם לימונים וסויה

מג'דרה לרוב אנחנו מכינים עם אורז, אבל בעצם למה שלא להשתמש בפתיתים? הרי פשטות לרוב מנצחת, ובמקרה של מג'דרה - בצל מטוגן, עדשים שחורות ופתיתים הולכים מעולה ביחד. אם אתם מעדיפים ארוחה פרווה: ותרו על היוגורט, גם טחינה תהיה אחלה.

>> למתכון: מג'דרה מנצחת עם פתיתים

מג'דרה מנצחת עם פתיתים (צילום: אנטולי מיכאלו, אוכל טוב)
מג'דרה מנצחת עם פתיתים | צילום: אנטולי מיכאלו, אוכל טוב

בטטות בתנור. הן הרי טעימות כמו שהן, עם או בלי זיגוג ובלי קשר למטבל. אז המתכון הזה חוגג את הבטטות בדיוק ככה - צלויות בתנור ואפילו אפשר לאכול אותן עם הקליפות - צריך פשוט לחכות. אה, ועוד משהו חשוב: לא לחמם את התנור מראש! פרוע, אנחנו יודעים.

>> למתכון: בטטות בתנור בדיוק כמו שצריך

בטטה בתנור (צילום: Hans Geel, ShutterStock)
בטטה בתנור | צילום: Hans Geel, ShutterStock

המתכון הבא הוא לא רק מתכון, הוא גם טריק שיעזור לכם ליצור מקלות גזר הרבה יותר מהר מהדרך הרגילה. את הטריק של קולפן הירקות אתם בטח מכירים כבר - מקלפים רצועות של גזר במקום לקצוץ אותו - הרבה יותר זריז. הבעיה היחידה עם הטריק הזה היא שהרצועות עלולות להיות רחבות מדי, ובסלטים מסוימים זה לא תמיד מתאים. מה עושים? את הרצועות שיצרתם עם הקולפן עורמים יחד ופשוט פורסים לרצועות דקות. מגניב ממש, נכון?

>> למתכון: סלט גזר עם פטנט

סלט גזר פטנט (צילום: עידית נרקיס כ"ץ, אוכל טוב)
סלט גזר פטנט | צילום: עידית נרקיס כ"ץ, אוכל טוב

אחרי העבודה על הבצל והעוף, עשינו לכם חיים קלים בכל מה שקשור לקינוח: בצק עלים קנוי (בשביל קינוח פרווה תקנו כזה ללא חמאה). גם בגזרת הפירות אתם מוזמנים לגוון ולבחור לפי העדפות בני הבית, עדיף אבל פירות קצת יותר קשים.

>> למתכון: טארט פירות קיץ על בצק עלים

טארט פירות קיץ על בצק עלים  (צילום: חן שוקרון, אוכל טוב)
טארט פירות קיץ על בצק עלים | צילום: חן שוקרון, אוכל טוב

 >> זמני כניסת ויציאת השבת הקרובה