מרק חומוס יווני מהספר "גרקו, מטבח יווני" (צילום: דן פרץ, גרקו, מטבח יווני)
מרק חומוס יווני מהספר "גרקו, מטבח יווני" | צילום: דן פרץ, גרקו, מטבח יווני

המטבח היווני אחראי ליציאות רבות ואהובות על השולחן שלנו, ביניהן מרק החומוס העשיר הזה. הוא קצת כבד, זה נכון, אבל היי, ראיתם מה הולך בחוץ? קערה קטנה מזה - ואתם מגיעים שלווים ורגועים להמשך הארוחה (רק אל תבקשו עוד מנה, כי אנחנו צריכים אתכם רעבים, כן?). 

>> למתכון: מרק חומוס יווני

צלי עוף ביין (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
צלי עוף ביין | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

צלי העוף הזה הוא כנראה המנה הכי יפה שתגישו למשפחה שלכם השבת (טוב נו, אולי חוץ מהקינוח): שוקיים וכרעיים שיכורות מיין אדום, שנותן גם צבע הורס ומגרה אבל בעיקר טעם עמוק ועשיר. יחד עם הפירות היבשים מדובר במנה מיוחדת ומרשימה - שמשרה מכל הטוב הזה גם על האורז שמומלץ להגיש איתה.

>> למתכון: צלי עוף ביין

תפוחי אדמה צלויים (צילום: Azurita, Istock)
תפוחי אדמה צלויים, תפוחי אדמה בתנור | צילום: Azurita, Istock

ליד העוף המתקתק אתם מוזמנים להגיש אורז שיספוג את המיצים הנהדרים האלה, אבל אנחנו החלטנו להוסיף לזה משהו טיפה שונה מהרגיל - תפודים ברוטב עשבים ירוקים, שיהיה חמוץ וחריף ויאזן את העוף ככה שלא תרצו להתעלף אחרי הארוחה, ותוכלו להמשיך בשישי שלכם בכיף.

>> למתכון: תפוחי אדמה בסגנון מדורה

 

סלט פטריות מוקפצות (צילום: shutterstock By Alp Aksoy)
סלט פטריות מוקפצות | צילום: shutterstock By Alp Aksoy

בפינת הסלט של הארוחה ניצב סלט פטריות שמוגש חם. עם סוג הפטריות אתם יכולים לשחק ולגלות יצירתיות, את הרוטב היינו משאירים בדיוק כמו שהוא. הכי סתיו שיש.

>> למתכון: סלט פטריות מוקפצות

פאי שוקולד וקפה (צילום: אסף אמברם, אוכל טוב)
פאי שוקולד וקפה | צילום: אסף אמברם, אוכל טוב

אחרי כזאת ארוחה, כמובן שחייב להגיע גם קינוח מושקע. אמרנו מושקע, אמרנו פאי שוקולד וקפה של נטלי לוין. בצק פריך חמאתי, מילוי צפוף ומהודק ומעליו גנאש שוקולדי. מה צריך יותר מזה בשביל לסיים ארוחת שבת שמחים וטובי לב?

>> למתכון: פאי שוקולד וקפה