כמה רושם וכמה יופי, וזה עוד לפני שהרחתם אותה. אבל תנו לגלות לכם משהו על המקלובה הזאת - היא הרבה פחות מסובכת ממה שהיא נראית - ויש בה באמת הכל. מה הופך אותה ללא כזאת מסובכת? שבעצם מבשלים ומתבלים את כל המרכיבים ואז מרכיבים את השבכות של המקלובה. 

>> למתכון: מקלובה עם בצל מקורמל ומשמשים ממולאים

ובגלל שהמקלובה כל כך עשירה והיא למעשה ארוחה שלמה בסיר, את מנת הביניים או הפתיחה (לא נכנסים לכם לסדר האכילה) אנחנו מקדישים השבוע לאחד הנשנושים הכיפיים שיש - כנפיים פריכות. מינוס הבלגן והלכלוכים של הטיגון. 

>> למתכון: כנפיים מצופות ולא מטוגנות

כנפיים פריכות (צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב)
צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב

תסלחו לנו שאנחנו עדיין בענייני סטטיסטיקות, אבל לא מעט ישראלים יגידו לכם שאין דבר כזה ארוחת שישי בלי תפוחי אדמה. אז לכל אותו ציבור יש לנו מילה אחת: בטטה. שלא תבינו, כבודו של תפוח האדמה במקומו מונח, אבל בטטות צלויות מענגות כמעט כמו תפודים שזופים, בטח כשמשדכים להן גרגרי חומוס ברוטב עגבניות מתקתק. תבשיל שהוא למעשה סלט.

>> למתכון: תבשיל חומוס בעגבניות עם בטטות צלויות בסילאן

תבשיל חומוס, הום מייד (צילום: בני גם זו לטובה, אוכל טוב)
תבשיל חומוס, הום מייד | צילום: בני גם זו לטובה, אוכל טוב

כשאהרוני וקומרובסקי מכינים ביחד סלט סלק רענן (הם גם מכינים לחם, אבל ויתרנו עליו הפעם), אנחנו מעוניינים במתכון, בטח כשהוא כולל שקדים קלויים ושמיר קצוץ. 

>> למתכון: סלט סלק

הקלמנטינות עכשיו כל כך מתוקות וטובות, היינו חייבים לסחוט אותן לעוגה בחושה. מדובר בכלום עבודה, רק מערבבים הכל ביחד ואופים. 

>> למתכון: עוגת קלמנטינות בחושה

עוגת קלמנטינות בחושה (צילום: נטלי לוין, אוכל טוב)
עוגת קלמנטינות בחושה | צילום: נטלי לוין, אוכל טוב