זה לא שחשבנו שפסטרמה, נקניקיות ושניצל קפוא הם העפרונות הכי בריאים בקלמר, ובכל זאת התבאסנו רצח מידיעה שיצאה השבוע, שלפיה בשר מעובד מגביר את הסיכוי לחלות בסרטן. התבאסנו רצח, כי יש הבדל בין רשרוש קל של "זה נורא לא בריא" לבין זעקת "זה מסרטן" מחרישת אוזניים, שלא גוועת עד שמניחים את הג'אנק פוד מהיד. למעשה, נראה שאפילו המעשנים הכבדים ביותר יחשבו עכשיו פעמיים לפני שיכניסו פרוסת פסטרמה לפיתה. כלומר, אלא אם כן הם יכינו אותה בעצמם.

פסטרמה חזה עוף (צילום: Yulia_Kotina, Istock)
פסטרמה ביתית. טעימה, אבל ממש | צילום: Yulia_Kotina, Istock

כן כן, יכינו אותה בעצמם. למה לא בעצם? רובם המכריע של המתכונים הבאים לא מצריכים מיומנות גבוהה, וכולם יניבו תוצאה בריאה בערך פי זיליון מהמקבילה הקנויה. אנחנו יודעים שאתם מתעצלים, אבל תחשבו מה זה לנעוץ שיניים בהמבורגר בלי שום רגש אשמה (טוב, אם מתעלמים מעניין הפרה וזה). אז הנה הם: התוצאה אמנם לא מיידית, אבל ההרגשה - א-מחייה.

פסטרמה ביתית

ובכן, הנה לכם סוגיה שלא מטרידה אתכם כשאתם עומדים מול הוויטרינה של הנקניקים בסופר: עוף או הודו? בהודו יש יותר ברזל, אבל יש כאלה שמעדיפים את הטעם של העוף. אנחנו מתים על שניהם.

>> פסטרמה חזה עוף עם רוטב צ'ילי

>> פסטרמה חזה עוף של אבי ביטון ובני סיידא

>> ופסטרמה הודו דיאטטית ומעולה

סנדוויץ' פסטרמה עד 500 קלוריות (צילום: בני גם זו לטובה, mako אוכל)
סנדוויץ' עם פסטרמה ביתית. זאת מהודו, אם אתם מעדיפים | צילום: בני גם זו לטובה, mako אוכל

המבורגר ביתי

יודעים מה מגניב בהמבורגרים? שהם נחשבים איכותיים יותר ככל שמכניסים בהם פחות מרכיבים. המשמעות: הולכים לסופר, קונים בשר (רצוי עד 30 אחוז שומן, זה כל מה שצריך לדעת), ממליחים, מפלפלים ויוצרים קציצות  - וזהו. רוצים בכל זאת להתעמק? הנה.

>> ההמבורגר של אהרוני

>> ועוד המבורגר ביתי אחד

>> אויש, כמה שאנחנו מתגעגעים להמבורגר של אלבה מנוחתה עדן

>> ויש גם המבורגר עוף לילדים

>> ואחד מהודו

>> והנה המבורגר ביתי דל קלוריות!

המבורגר וצ'יפס (צילום: istockphoto)
המבורגר ביתי. מהר מהר, לפני שייקחו לנו גם את הבשר האדום | צילום: istockphoto

נקניקיות ביתיות

לא יודעים מה אתכם, אנחנו כשאומרים לנו "נקניקיות ביתיות" נזכרים בפרק של מאסטר שף, ובעיקר במתכון של מסימיליאנו המלך, שדחס ביחד אנטרקוט, מוח, כבד ומוח עצם.

>> הנקניקיות של מסימיליאנו

ומה אם אין לכם מכונת נקניקיות? בדיוק בשביל זה הכנו עבורכם רשימה של המקומות המגישים את הנקניקיות הכי טעימות בישראל. שיהיה בתיאבון.

>> בואו נסתכל על הצד החיובי: שוקולד לא מסרטן! (עדיין)