סלייס בצק עוגיות, בן אנד ג'ריס

אחרי הצלחת הקסטה שלהם בארץ, עכשיו בן אנד ג'ריס משיקים כאן את ה"סלייס" - חטיף גלידה לצריכה אישית (אנחנו יודעים, "צריכה אישית" זה מושג יחסי) - שזה כמו פרוסה מפיינט, בציפוי נדיב של שוקולד חלב. בארה"ב ובמדינות אחרות הסלייס הוא כבר הצלחה, וקל להבין למה - הגודל שלו מושלם, ציפוי השוקולד מספק, פציח ולא מתוק מדי, והגלידה - גלידת שמנת נפלאה עם בצק עוגיות וחתיכות שוקולד. מה עוד אפשר לבקש?

שורה תחתונה: ברור שמעולה. 5 כוכבים.

מחיר:10.90 שקלים ליחידה במשקל 82 גרם.

ערגליות תפוזים, אסם (צילום: סטודיו אסם, יחסי ציבור)
ערגליות תפוזים, אסם | צילום: סטודיו אסם, יחסי ציבור

ערגליות תפוזים, אסם

תקראו לנו נוסטלגיים, אבל אנחנו מחבבים מאוד ערגליות. בזיכרון מתויקות לנו לא מעט חוויות עם העוגיות החיוורות והישראליות הללו, והחביבה עלינו ביותר היא ערגלית התות המתוקה-חמצמצה, שכנראה מעולם לא התקרבה לתות אמיתי וגם לא תתקרב אבל למי אכפת. לחורף הנוכחי הוציאו באסם מהדורה חדשה לחובבי ההדרים: ערגליות במילוי תפוז. למרות שאנחנו לא מאוהבי השילוב של פירות הדר בקינוחים, הפעם אנחנו מודים שמדובר בעוגייה חביבה למדיי, שטעם התפוז שלה אומנם סינתטי, אבל בהחלט ידבר לחובבי הממתקים התפוזיים.

שורה תחתונה: ניתנות לחיבוב. 3 כוכבים.

מחיר: 9.90 שקלים לאריזה.

כריות Black, תלמה (צילום: יחסי ציבור)
כריות Black, תלמה | צילום: יחסי ציבור

כריות Black, תלמה

אחד הטועמים של הכריות החדש של תלמה – שחור-שוקולד מבחוץ ולבן-וניל מבפנים – היטיב לנסח כשאמר שהחוויה היא כמו של אכילת אוראו בחלב. וזאת בעצם התורה כולה: עבור ילדים מדובר בארוחת בוקר אידיאלית (2 ורבע כפיות סוכר למנה, ברור שאידיאלית), עבור מבוגרים מדובר במנה שהיו מתים לאכול אבל הם כבר לא יכולים להרשות לעצמם. ואיך זה ביחס לטעמי הכריות האחרים? במקום טוב ומכובד באמצע.

שורה תחתונה: שחיתות שהיינו מתים להרשות לעצמנו. 3.5 כוכבים.

מחיר: 19.90 שקלים לחבילה.

מילקי בטעמים חדשים, שטראוס (צילום: סטודיו שטראוס,  יח"צ)
מילקי בטעמים חדשים, שטראוס | צילום: סטודיו שטראוס, יח"צ

מילקי בטעמים חדשים, שטראוס

שני טעמים חדשים יש למילקי, ואנחנו נשבינו בקסמם של שניהם. האחד הוא מילקי בלונדי, שזה סוג של מילקי קרמל-ריבת-חלב מתוק באופן מוגזם ומענג לא פחות, והשני מילקי רובי, שהוא בעצם מילקי *בטעם* רובי, כלומר אינו מכיל את השוקולד החדש, המדובר והאהוב אלא רק מחקה אותו בטעמיו. במקום רובי – שוקולד לבן ותמצית פירות יער. הטעם, אנחנו חייבים להודות, ממש דומה. לא נגיד שזו פסגת היצירה השוקולטיירית, אבל אנחנו, מה לעשות, מאוהבים.

שורה תחתונה: נורא מתוק ונורא טעים. 4.5 כוכבים.

מחיר: 3.30-3.50 שקלים.

ארוחת בוקר גמדים, שטראוס (צילום: סטודיו שטראוס,  יח"צ)
ארוחת בוקר גמדים, שטראוס | צילום: סטודיו שטראוס, יח"צ

ארוחת בוקר גמדים, שטראוס

מותג גמדים ממשיך להתרחב, והפעם עם מוצר שנקלט אצל הילדים שלנו ללא כל רתיעה או תופעת לוואי. מדובר במעין מעדן על בסיס גבינה לבנה בטעם וניל או תות, שמועשר – לשמחתם של ההורים – בדייסת שיבולת שועל שמצויה בערכים התזונתיים אך במרקם אינה מורגשת כלל. הוסיפו לזה את פורמט ה"לדרך" הסקוויזי, שאוטומטית הופך מוצרים לנחשקים יותר, וקיבלתם יופי של נשנוש, שמצליח להתחבב על ילדים בקלות, ולעשות זאת ללא תועפות של סוכר. הבאסה היחידה: מדובר בשפופרות קטנות למדי, כך שמעל גיל 3 הן נצרכות בזוגות, וזוג זה כבר לא עסק זול.

שורה תחתונה: סוגר נהדר פינות רעב קטנות של ילדים. 4 כוכבים.

מחיר: 3.50-5.90 ליחידה (100 גרם).

כדורי תמרים, כרם טבע (צילום: יגאל פרדו,  יח"צ)
כדורי תמרים, כרם טבע | צילום: יגאל פרדו, יח"צ

כדורי תמרים, כרם טבע

כדורי תמרים, ידוע לכל, הם הגרסה העצובה של כדורי השוקולד. הם אומנם דומים להם במראה עד מאוד, אבל חוץ מזה – יוק. במקום שוקולד מחית של תמרים, במקום ביסקוויטים אגוזי מלך, הכבשה השחורה של האגוזים, ורק הקוקוס מבחוץ מתחנן "היי תראו! אנחנו ממש דומים!". לכן אנחנו בדרך כלל לא מעריכים כדורי תמרים שנקרים בדרכנו, ולכן כל כך שמחנו באלה החדשים של חברת כרם טבע, שהוכיחו לנו את מה שלא חשבנו שהוא בר הוכחה: שכדורי תמרים יכולים להיות ממתק מספק.

הכדורים של כרם טבע מגיעים בשתי גרסאות, קוקוס וקקאו, אנחנו טעמנו את הסוג השני ואהבנו מאוד. ראשית, הכדורים היו קשיחים מספיק וסיפקו התנגדות נעימה וטובה לביס, שגרמה לנו לקחת אותם ברצינות. שנית, הטעם לא היה טעם תמרים עז אלא בכל זאת משהו מורכב ומפנק יותר - אולי אלה אגוזי הלוז, שהחליפו את המלך וגרמו לנו לחשוב שלא מתקמצנים עלינו, אולי הקקאו הגולמי, שהוא חתיכת מרכיב איכותי. כך או כך, אנחנו לא בטוחים כמה בריאות יצאה לנו מזה (אכלנו את כל השקית במכה) – אבל הנאה בהחלט הייתה.

שורה תחתונה: לפעמים תמרים הם באמת הממתק של הטבע. 5 כוכבים.

מחיר: 21.90 שקלים לשקית של 144 גרם.

מעדני ביו על בסיס סויה, תנובה ALTERNATIVE  (צילום: יחסי ציבור)
מעדני ביו על בסיס סויה, תנובה ALTERNATIVE | צילום: יחסי ציבור

מעדני ביו על בסיס סויה, תנובה ALTERNATIVE

המעדנים הטבעוניים החדשים של תנובה, עם תוספת של קשיו, גרנולה ושוקולד או גרעיני דלעת, שקדים וחמוציות, הפתיעו אותנו לטובה. בניגוד למעדנים טבעוניים אחרים בשוק הם לא סבלו משום טעם לוואי, והיו לגמרי סבירים בטעמם ואפילו למעלה מזה. הבעיה היחידה שלנו איתם הייתה המתיקות, או יותר נכון היעדרה. נכון שרוב המעדנים ממותקים הרבה מעבר לגבול הטעם הטוב, אבל האלטרנטיב האלה לא רק שאינם מתוקים מדי – הם אינם מתוקים כמעט בכלל, ואנחנו הרי באנו להתפנק.

שורה תחתונה: עם כפית של דבש או סילאן – מוצלח מאוד. 4 כוכבים.

מחיר: 5.50-5.90 שקלים למעדן.

שוקולד לבן טבעוני אורגני עם שבבי שקדים, Vego (צילום: הדס ניצן,  יח"צ)
שוקולד לבן טבעוני אורגני עם שבבי שקדים, Vego | צילום: הדס ניצן, יח"צ

שוקולד לבן טבעוני אורגני עם שבבי שקדים, Vego

את השוקולד והממרח של ויגו אנחנו כבר מכירים ואוהבים מאוד. עכשיו מצטרף לסדרה שוקולד לבן טבעוני ואורגני עם שברי שקדים, והשמחה רבה. דבר ראשון, תמיד יותר כיף לאכול כשמודעים לאיכות המרכיבים (חמאת קקאו אורגנית, וניל אורגני טחון, והכל בסחר הוגן למצפון נקי יותר), אבל במקרה של הטעם והמרקם – באמת שקשה מאוד להבחין שמדובר במוצר טבעוני. הטעם לא נופל מזה של השוקולד הלבן החלבי, שברי השקדים משתלבים נהדר בביס ולדעתנו הטבעונים והרגישים לחלב זכו ביופי של שוקולד. מה גם שבטח לשלב אותו באפייה זה שדרוג רציני לכל עוגייה.

שורה תחתונה: לא זול, אבל טעים ממש. 5 כוכבים.

מחיר: 13.90 שקלים לחפיסה של 50 גרם.

פסטו ארטישוק, SACLA (צילום: יחסי ציבור)
פסטו ארטישוק, SACLA | צילום: יחסי ציבור

פסטו ארטישוק, SACLA

את הפסטו הרגיל של סקלה שיבחנו פה כבר מזמן, ועכשיו הנה צץ לו על המדף פסטו חדש מבית המותג – והפעם כזה שעשוי מארטישוק. הפסטו מגיע בגרסה עם גבינת גרנה פדנו ובגרסה בלי, ואנחנו אהבנו עד מאוד את שתיהן, שהרגישו כאילו מישהו קטף ארטישוקים בגינתו והכין מהם ממרח לנגד עינינו ממש. הטעם ארטישוקי להפליא, המרקם בדיוק כמו שרצינו – הבעיה היחידה היא שאחרי שתי פרוסות נותרנו עם פחות מחצי צנצנת.

שורה תחתונה: נהדר. 4.5 כוכבים.

מחיר: 9.90-15.90 שקלים לצנצנת של 190 גרם.

לחם דל פחמימות, eatsane

אחרי דברי מתיקה, לחם הוא כנראה האתגר הקשה ביותר שעומד בפני השמנמן המבקש לרזות. הרי ריח של לחם טרי הוא דבר ממכר לכל דבר, והמרחק בין ההרחה לביס הראשון הוא זעום לכל היותר. האשמה היא כמובן בפחמימות, אותו מרכיב תזונתי שקיים בלחמים ובשאר מוצרי החיטה בשפע. אז מה עושים? ממציאים לחם מופחת פחמימות. איך עושים את זה? מוציאים מהמשוואה את החיטה ויוצרים לחם שמבוסס על שקדים, אגוזים, זרעים וכוסמין. זה מה עשו ב-eatsane, והתוצאה – הראויה להערכה! – היא לחם שבכל פרוסה שלו יש 2.6 גרם פחמימות בלבד, בניגוד ל-13-15 גרם בלחם רגיל (6-7 בלחם קל).

לחם דל פחמימות, eatsane (צילום: יחסי ציבור)
לחם דל פחמימות, eatsane | צילום: יחסי ציבור

עד כאן הכל נהדר, אלא שעדיין אנחנו עומדים בפני שתי בעיות: ראשית, אל תיתנו לעניין הפחמימות להטעות אתכם. מבחינה קלוריות גרידא הלחם הקל עדיין עדיף בהרבה; ושנית – ללחם החדש אין את הניחוחות המפתים של הלחם הרגיל, וגם הטעם שונה, ולטעמנו פחות מספק. ואנחנו לא מתכוונים לטעם לוואי כזה או אחר, אלא לטעם המרכזי. הוא פשוט משונה ובלתי ניתן לזיהוי, כך בסופו של דבר הטבענו אותו בשוקולד למריחה, ואז מה הועילו חכמים.

הלחם מיוצר על ידי מאפיית ברון בחולון, ומשווק על ידי מאפיית טאוברד.

שורה תחתונה: מצוין למפחיתים בפחמימות, רק אל תצפו לטעם של לחם. 3.5 כוכבים. לפרטים על נקודות המכירה