כבר לפני שנתיים, כשנחשף גילוי זן השוקולד החדש - שוקולד הרובי הוורוד - התקשינו לרסן את ההתלהבות שלנו. מדובר בשוקולד שמצטרף לשוקולד המריר, החלב והלבן, ומיוצר מפולי קקאו שמקורם באזור חוף השנהב, ברזיל ואקוואדור. ייחודו של הרובי הוא צבעו הוורוד-סגול הטבעי היפהפה, שבעידן הרשתות החברתיות הצית את האינסטגרם כמו אש בשדה קוצים והפך ללהיט ויראלי מהשנייה שסופר לעולם אודותיו.

עם זאת, הזמן חלף, ההתלהבות נותרה, אך את השוקולד החדש לא ניתן היה להשיג רשמית למכירה בישראל (מלבד לגרסת הקיט קט שלו, שאם נודה על האמת, לא מספקת חווית טעימה אמיתית של סוג השוקולד עצמו). כעת, סוף סוף ניתן להכריז כי שוקולד הרובי עשה עלייה גם לישראל, ולהשערתנו לא יקח זמן רב עד שכל הארץ תיצבע בוורוד המקסים שלו.

את השוקולד מביאים לארץ היבואנים המקומיים של חברת בארי קליבו, שכבר החלו להפיץ אותו השבוע במגוון רחב של קונדיטוריות וגלידריות ברחבי הארץ. "שוקולד הרובי הוא זן שמה שהכי מיוחד בו זה הצבע הסגלגל ורוד שלו שהוא טבעי לחלוטין", כך מסבירים לנו מהחברה, "אחוז מוצקי הקקאו שבשוקולד שהגיע לישראל הוא גבוה יחסית, 47 אחוזים, כך שהטעמים הם חמצמצים עם מעט מתיקות".

אותלו גלידה שוקולד ורוד רובי (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
גלידה על בסיס שוקולד רובי | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל
שוקולד ורוד רובי  (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
וככה נראה חומר הגלם עצמו | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל

במקביל למכירת שוקולד הרובי לבתי עסק, הצרכן הפרטי יכול להשיג אותו כרגע בחנויות מיסטר קייק בנתניה, ובקרוב הוא יופץ בחנויות אפייה נוספות ברחבי הארץ וכן יוצע למכירה באתרי אפייה. לאור ייחודו של השוקולד ותהליך הפקתו, מחירו כמעט כפול משוקולדים אחרים בסיסיים יותר: החל מ-85 שקלים לקילוגרם לצרכן הביתי.

ועדיין, למרות המחיר הגבוה, לא חלף שבוע מהפצתו הרשמית של שוקולד הרובי בארץ, וכבר ניתן לראות ולטעום יציאות מגניבות על בסיס השוקולד היפה בקונדיטוריות וגלידריות ברחבי הארץ: קונדיטוריית דוד לאור בהרי ירושלים ,למשל, יצרה משוקולד הרובי טבלאות שוקולד וורודות יפהפיות, גלידריית אותלו התל אביבית יצרה גלידת רובי, ובקרוב נראה קינוחים בשימוש רובי בפטיסרי ברחובות, במאפיית ג'ייקובס בקריית אונו, במסעדת תל יצחק בקיבוץ תל יצחק, ברשת הגלידריות גולדה, ובמסעדות והקונדיטוריות מבית רשת R2M התל אביבית של רותי ברודו.

ניסינו את שוקולד הרובי בגרסתו כגלידה באותלו ובמתכונתו הטבעית. ומה טעמו? חומר הגלם עצמו שונה מכל שוקולד אחר שאנחנו מכירים. הוא מזכיר באופן מסוים בעדינותו את השוקולד הלבן (שיש שלא מגדירים אותו כשוקולד כלל), אך שונה ממנו מאוד בכך ששוקולד הרובי מלווה בחמצמצות עדינה, פירותית ונעימה שמזכירה פטל או חמוציות. 

גלידת שוקולד הרובי, שעתידה להתחיל להימכר רשמית במהלך השבוע הקרוב, הצליחה לשמר את התווים החמצמצים ולצורך העצמתם שולבה עם פטל ויוגורט, אך גם הגבירה מאוד את המתיקות הטבעית של השוקולד (מה שקורה לרוב בתהליך של יצירת גלידה), כך שמי שלא אוהב במיוחד מתוק, עשוי למצוא אותה אינטנסיבית. 

בשורה התחתונה: אי אפשר להתעלם מהעובדה שמדובר בחומר גלם שצבעו יפהפה ואטרקטיבי מאוד - ובמבחן הטעימה - הוא גם ייחודי ומעניין בטעמו. עם זאת, ייתכן שההתלהבות הגדולה סביב שוקולד הרובי נעוצה בעיקר בעובדה שמדובר בגימיק מהפנט ורוד וחינני, מאשר בטעמים עצמם. ועדיין, אנחנו סבורים שמדובר בחדשות מעניינות במיוחד לכל מי שאוהב שוקולד בישראל.