אם זה עוד לא היה ברור, אנחנו אוהבים לגלות ולאסוף ממתקים וחטיפים חדשים. לפעמים הגילוי והניסוי עושים לנו את זה יותר מהאכילה עצמה, וכמה שיותר מוזר ולא שגרתי, יותר טוב.

גם השבוע הצלחנו למצוא כמה כמה דברים שלא ראינו בארץ עד היום, ואנחנו פה כדי לספר לכם מי מהם שווים קניה ומי קצת פחות.

 

חטיפים משוויצריה הקטנה (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
חטיפים משוויצריה הקטנה | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

קולה זירו בטעם אפרסק

אפשר להגיד את זה בקול: אנחנו פחות אוהבים את הקולה בטעמי וניל ודובדבן שנמצאות איתנו (או לפחות עם האמריקאים) כבר שנים. שתי הגרסאות מזכירות לנו בעיקר תרופות שונות ומשונות, אבל סדרת הטעמים החדשה שיצאה בארה"ב, שכוללת בין השאר גם טעמי מנגו וג'ינג'ר ליים, בכל זאת סקרנה אותנו. הטעם היחיד שגילינו בארץ היה טעם האפרסק, ונקווה שגם השאר יבואו אחריו. תראו, קצת מוזר לשתות משקה שנראה שחור בדיוק כמו קולה, אבל יש לו ריח של מיץ אפרסק בפחית. הטעם גם הוא אפרסקי למדי, אבל איכשהו, המשקה היה הרבה יותר חביב ממה שציפינו. אחרי השלוק הראשון, שהיה מעט מוזר, היה משהו כיפי בגזוז האפרסק עם טעם הקולה הזה. אולי זה לא משקה שנקנה באופן קבוע, אבל לצד אחיו בטעם הווניל או הדובדבנים, מדובר ביציאה חביבה ממש.

 מחיר: 4.90 שקלים לפחית או 3 פחיות ב-12 שקלים.

>> בואו, הצטרפו גם אתם ל"מי כבר טעם" 

 

קולה זירו בטעם אפרסק (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
קולה זירו בטעם אפרסק | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

מיני אריזות פרינגלס

טוב, פה אין לנו ממש הרבה מה לפרט לכם. מדובר באריזות מיני של פרינגלס וזה בדיוק מה שזה נשמע. ספרנו, ויש 12 פרינגלסים בכל אריזה כזו. אם תשאלו אותנו, לגמרי מנה קטנה מדי כדי לספק מאנץ', אבל אולי אתם אנשים חזקים מאיתנו.

מחיר: 2 שקלים לאריזה.

 

מיני פרינגלס (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
מיני פרינגלס | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

שוקולד ממולא בקרם בננה-תפוח

תתבעו אותנו, אבל אנחנו מתים על הבנניות מצופות השוקולד האלה עם הטעם המלאכותי שלא מזכיר בשום אופן בננה, אבל אנחנו עדיין מכורים אליו. הארנבונים הקטנים האלה הם בדיוק אותן בנניות, עם תוספת של ג'לי בטעם תפוחים, מה שהופך אותן לשילוב טעמים קצת מוזר, שרובנו מאוד חיבבו. חלק מאוד לא אהבו, אבל הם גם לא אוהבים את גרסת המקור, אז מה הם מבינים?

 מחיר: 5.5 שקלים לקופסא.

 

ארנבי בננה-תפוח (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
ארנבי בננה-תפוח | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

חטיף LION שחור- לבן

אנחנו עדיין מתגעגעים לחטיף הטייגר האהוב, ו-LION, הגרסה האמריקאית שלו, לגמרי מספקת אותנו רוב הזמן. הגרסה המיוחדת הזו, לעומת זו, ממש ממש לא עשתה לנו את זה. השוקולד המריר (הלא ממש איכותי) שמצפה את הוופל והקרמל לגמרי ממסך כל טעם אחר בחטיף הזה, כולל השוקולד הלבן בציפוי החיצוני ובעיקר את טעמו של הקרמל, שהוא הדבר הכי כיפי בחטיף המקורי. בקיצור: לא.

מחיר: 11.90 שקלים למארז חמישייה

חטיף LION שחור-לבן (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
חטיף LION שחור-לבן | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

ביצת שוקולד סמארטיז

ביצת השוקולד הזו נראתה כל כך מפתה על האריזה, אבל בפועל מולאה בכמות כל כך מזערית של סמארטיז, שממש צחקנו בקול. למזלה, השוקולד של הביצה עצמה היה ממש טעים ולא הרגיש זול כמו שביצי השוקולד האלה נוטות להיות בדרך כלל. האם היא שווה את המחיר? אנחנו לא בטוחים.

מחיר: 14.90 שקלים.

 

ביצת שוקולד סמארטיז (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
ביצת שוקולד סמארטיז | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

ביצת שוקולד קיט קט

הביצה הזו איכזבה אותנו אפיילו יותר. אם בקודמת לפחות הסתתרו כמה סמארטיז בפנים, הביצה הזו הייתה ריקה לגמרי, וכל הקשר שלה לקיט קט היה שלצידה היה מצורף במארז חטיף קיט קט אחד. מאכזב ברמות, למרות שגם פה השוקולד עצמו היה טעים למדי.

מחיר: 14.90 שקלים.

 

ביצת שוקולד קיט קט (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
ביצת שוקולד קיט קט | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

חטיפי סבבה בטעם פלאפל ובטעם ברביקיו

צמד הטעמים האלה של חטיפי הבוטנים האמריקאים אמנם לא חדש, אבל זו הפעם הראשונה שבה יצא לנו לטעום אותם. בגדול, היינו שמחים להמשיך לא לטעום אותם. הברביקיו עוד היה סביר איכשהו, עם טעם שהזכיר ביסלי ברביקיו רק מתוק יותר. אבל טעם הפלאפל היה משהו שלא ציפינו לו. זה מתחיל כמו ביסלי פלאפל, אבל אז באיזשהו שלב משתלט על כל הפה טעם של זרעי כוסברה בשילוב עם טעם מאובק כלשהו שפשוט לא הצלחנו לאכול. אנחנו לגמרי נשארים עם הסבבה הרגילים בפעם הבאה שנחפש נשנוש מלוח שובר שיניים.

מחיר: 3 שקלים לשקית.


 *את כל החטיפים ניתן להשיג ברשת שוויצריה הקטנה ובחנויות נוספות.