אין תמונה
הממרחים של צבר. יש ויש
סחוג, אריסה ועוד ממרחים של צבר

יש מי שהחיבור של צבר ורפי כהן (כמו גם של קומרובסקי וטבעול) עושה לו ויברציות לא נעימות. אפשר להבין אותו. מצד שני, אפשר להבין גם את הרצון הלגיטימי של השפים שלנו להתפרנס בכבוד. לכן החלטנו לגשת גם לסדרת הממרחים החדשה של כהן וצבר ללא משוא פנים, ופשוט לטעום.

התוצאות היו כדלהלן: הסחוג הירוק היה טוב מאוד, בין הטובים מסוגו. גם הסחוג האדום נתן עבודה יפה, אם כי עלו תלונות באשר לחריפותו המתונה מדי; לעומתו גם החזרת וגם האריסה לקו בחריפות-יתר עצומה, שמאחוריה מיעוט פושע של טעמים אחרים. אנחנו אוהבים חריף, שיהיה ברור, במיוחד בחזרת, שבדרך כלל נוטה למתיקות יתר – אבל הלו, יש גבול; בתחתית הדירוג מיקמנו את הטפנד ואת הסחוג התימני. שניהם לא עשו לנו את זה, שניהם מחווירים כקיר ליד הגרסאות הביתיות שלהם, אבל גם ליד חלק מהתעשייתיות.

שורה תחתונה: הסחוג הירוק והאדום סבבה, על התימני והטפנד אפשר לוותר.

מחיר: 12.99 שקלים לממרח.

אין תמונה
סחוג כוסברה של פרסקו. טרי טרי
סחוג כוסברה של פרסקו

התנצלותנו הכנה בפני רפי כהן – הסחוג החדש של פרסקו הפיל אותנו מהרגליים, בלי הסתייגויות ובלי מחשבות שניות. חריף בול במידה, טעים, חד, ובעיקר – טרי ורענן כאילו כרגע יצא מהמג'ימיקס הפרטי שלכם. מומלץ בחום.

שורה תחתונה: מעולה.

מחיר: 13 שקלים לצנצנת של 220 גרם.

אין תמונה
ליים. סוף סוף למדנו מה זה
ליים אמיתי של תקוע

כמה פעמים קראתם מתכון שעושה שימוש בליים ותהיתם מה זה לכל הרוחות, ומה רע בסתם לימון? גם לנו זה קרה, וכשקיבלנו לידינו חבילה של 6 יחידות ליים מחוות תקוע, החלטנו לבדוק את זה אחת ולתמיד.

ובכן, ליים הוא פרי הדר שאכן דומה ללימון במראה החיצוני, וגם בטעם, אבל (וזה אבל גדול) הטעם שלו מרוכז וחמוץ פחות, הקליפה שלו דקה וירוקה, וגם – אין לו גרעינים. אז מה אפשר לעשות איתו? אנחנו הכנו קוקטייל עם ליים, נודלס ירקות אסייתי, ולסיום השתמשנו בליים כדי לרענן מים קרים עם תמצית אשכוליות אדומות. היה מעולה.

שורה תחתונה: ריח עדין ונעים, טעם משובח.

מחיר: 10-12 שקלים לחבילה של 6 יחידות.

אין תמונה
מקלות וניל. טיפה רזים, אבל טובים
מקלות וניל של תבליני מימון

תראו מה זה, מסתבר שהווניל לא נולד כסוכר, ואפילו לא כתמצית. מדובר בצמח ממשפחת הסחלבים, שעובר תהליך של שנה שלמה עד שהוא מגיע לצורת המקל ולריח העז המאפיין אותו, שיש הטוענים שאפילו מעורר תשוקה מינית.

כשקיבלנו לידינו את מקלות הווניל של תבליני מימון – עפנו אחורה מעוצמת הריח. למי שאוהב, צפוי תענוג חושי אמיתי. במקום תמצית מלאכותית מוסיפים לעוגות, רטבים וגלידות את תכולתו של מקל הפלאים, ואז מבינים כמה עוצמתי זה וניל אמיתי, וכמה יפים גרגיריו השחורים הקטנטנים, שנותנים להכל טאץ' של גורמה. ומה שהכי כיף זה שכבר לא צריך להרחיק בשביל זה עד החנויות המתמחות. ההסתייגות היחידה: אנחנו אוהבים את מקלות הווניל שלנו יותר עסיסיים ושמנמנים. לטיפולכם.

שורה תחתונה: מוצר טוב באריזה אטרקטיבית.

מחיר: 20 שקל.

>> בשבוע שעבר בדקנו בשר של אל גאוצ'ו, יוגורט עם גרנולה וקטשופ חריף