בקיץ הקודם, לפני פחות משנה, בישרנו לכם כאן על השקת הגלידה החדשה ודלת הקלוריות של בן אנד ג'ריס, הנושאת את השם מוו-פוריה (moophoria): גלידות שמנת מופחתות שומן, 65% פחות שומן ו-40% פחות קלוריות - 120-132 קלוריות למנה של 100 מ''ל (שזה בערך רבע פיינט. מה שאומר שבקופסת פיינט יש 600-660 קלוריות). בינתיים, זכינו לקבל בישראל 2 טעמים מתוך הסדרה: גלידת שוקולד בצק עוגיות וגלידת שוקולד מילק אנד קוקיס.

>> מתכונים לשבועות

הדבר הראשון שבולט כאן הוא משקל האריזה, שמרגיש קל יותר באופן משמעותי, אבל לא משהו שמעורר חשדנות (ממש כמו בשאר הפיינטים של בן אנד ג'ריס, מדובר במארזים של 500 מ"ל), שזה כבר תורם להרגשה דיאטטית כללית עוד לפני שבכלל פתחנו את הקופסה או טעמנו.

בן אנד ג'ריס - גלידת שוקולד מילק & קוקיס  (צילום: יחסי ציבור בן & ג'ריס)
בן אנד ג'ריס - גלידת שוקולד מילק & קוקיס | צילום: יחסי ציבור בן & ג'ריס
בן אנד ג'ריס - גלידת שוקולד בצק עוגיות  (צילום: יחסי ציבור בן & ג'ריס)
בן אנד ג'ריס - גלידת שוקולד בצק עוגיות | צילום: יחסי ציבור בן & ג'ריס

טעם גלידת השוקולד והצ'אנקים של בצק העוגיות הוא המוביל אצלנו, אבל לא בפער גדול. למעשה, אם היינו טועמים אותה בעיניים עצומות, כנראה שלא היינו מנחשים שמדובר במוצר בעל ערך קלורי מופחת. השמנת אומנם פחות דחוסה, אבל הטעם עדיין עשיר ושמנתי וללא טעמי לוואי של מוצר דיאטטי. גם חתיכות בצק העוגיות זהות לצ'אנקים האהובים מגלידות השמנת הרגילה, אבל היינו שמחים ליותר מהן. הרבה יותר מהן.

בטעם השני, של גלידת שוקולד מילק אנד קוקיס, המרקם כבר שונה ומזכיר יותר קציפת גלידה, משהו הרבה פחות דחוס ושמנתי. הטעמים גם כאן מרגישים טבעיים בסך הכל, אם כי גלידת הווניל קצת יותר אנמית מגלידות הווניל הרגילות של בן אנד ג'ריס. הצ'אנקים של העוגיות שונים מאלה של בצק העוגיות ומכילים שוקולד צ'יפס ננסיים וכיפיים, אבל גם כאן, אפשר היה לפנק בהרבה יותר חתיכות של עוגיות.

בשורה התחתונה: לא הטעמים הכי מפנקים של בן אנד ג'ריס, אבל בשביל מי שמחפש לחסוך בקלוריות ואחוזי שומן, מדובר בפתרון לא רע בכלל. מה שכן, איפה שאר הטעמים? אנחנו בעונש? הבו לנו את המרשמלו סווירל והקרמל קוקי פיקס של אותה סדרה בבקשה, ומהר!

View this post on Instagram

Forgot everything you thought you knew about light ice cream.

A post shared by Ben & Jerry's (@benandjerrys) on

View this post on Instagram

A new twist on a vintage classic. Meet the whole Moo-phoria light ice cream crew at the link in our bio!

A post shared by Ben & Jerry's (@benandjerrys) on