מדי שנה עם בוא הקיץ נוחתים עלינו שלל סוגי גלידה חדשים, ובשנים האחרונות, לצד היציאות המושחתות הולך וגדל גם ההיצע של גלידות ושלגונים דיאטטיים. הפעם הופתענו במיוחד ממי שלקחה לידיה את המושכות והחליטה לייצר גלידה דלת קלוריות שמנסה להיות גם טעימה רצח - והכוונה היא למותג האגדי בן אנד ג'ריס. מכיוון שאיננו זוכרים ניסיון קודם כזה מצד המותג האהוב, הבשורה על קו הגלידות של 140-160 קלוריות למנה מרגשת אותנו במיוחד (מדובר ברבע קופסה בערך. אנחנו יודעים, אצל אף אחד זה לא מסתיים שם).

הסדרה החדשה נקראת מופוריה (MOO-PHORIA). היא כוללת שלושה טעמים - בצק עוגיות שוקולד צ'יפס וחמאת בוטנים, שוקולד חלב ועוגיות וקרמל-עוגיות - ובאתר החברה מבטיחים שזה שהמוצרים הם דלי קלוריות לא אומר שבתוך הגלידה לא ימתינו לכם כל התוספות וההפתעות שהתרגלנו אליהן מבית המותג, כמו צ'אנקים של עוגיות וסווירלים של סירופ. בנוסף, הם מצהירים שבסדרה לא נעשה שימוש ברעה החולה של הגלידות דלות הקלוריות - תחליפי סוכר וכהלי סוכר.

Keep ‘em coming. #moophoria

A post shared by Ben & Jerry's (@benandjerrys) on

וכעת לפירוט: טעם בצק העוגיות מבוסס על גלידת שוקולד, וכולל חתיכות בצק של עוגיות חמאת בוטנים ושוקולד (160 קלוריות למנה); טעם שוקולד החלב והעוגיות מבוסס על גלידת וניל וגלידת שוקולד חלב, וכולל שברי עוגיות שוקולד צ'יפס (140 קלוריות למנה); וטעם הקרמל-עוגיות מבוסס על השילוב בין מתוק למלוח וכולל בסיס של גלידת וניל עם עוגיות קרמל וסירופ קרמל (150 קלוריות למנה). לצורך ההשוואה, בטעמים רבים אחרים של בן אנד ג'ריס כמות הקלוריות ל-100 גרם נעה סביב 200-280 קלוריות, בניגוד לכ-120 קלוריות בטעמים החדשים - כך שבהחלט מדובר בחידוש מלהיב, בייחוד אם אכן הצליחו בחברה לשמור על האיכות המצוינת של המוצר.

כרגיל עם בן אנד ג'ריס העולמית, ישראל היא לא בהכרח המדינה הראשונה שתזכה ליהנות מהמוצרים החדשים - אבל אנחנו מחזיקים אצבעות שנוכל לטעום אותם כמה שיותר מהר (אם אפשר עוד הקיץ הזה), כדי שנוכל לספר לכם עליהם שוב, והפעם בבטן מלאה.