אין תמונה
עוגות שמרים בריוש. מבריוש אנחנו מצפים ליותר
עוגות הבית: שמרים בריוש שוקולד ותפוח

מסוכן להעניק לעוגה את הכותרת "בריוש", בטח כשמדובר בעוגה שקונים בסופר. באסם החליטו לקחת את הסיכון, והוציאו שתי עוגות העונות לשם "שמרים-בריוש" – אחת במילוי שוקולד ואחת במילוי תפוח. להגיד שיש קשר בין הבריוש הצרפתי הרך והאוורירי לבין עוגות הבית הללו תהיה הגזמה פראית, אבל לזכות אסם ייאמר שעוגת השמרים-בריוש אמנם מעט יותר קלילה יותר מהשמרים הרגילה שלהם.
אשר לאיכות העוגות, ובכן, הכל יחסי. לעומת עוגות השמרים שוקולד ותפוחי עץ הקודמות של אסם אכן נעשתה פה עליית מדרגה, בייחוד במקרה התפוח. האם מגיע להן להתהדר בשם "בריוש"? עד כאן.

מחיר: 14-18 שקלים לעוגה.
שורה תחתונה: נושאים את שם הבריוש לשווא.

אין תמונה
עוגיות שיבולת שועל. בלי שוקולד בכלל
עוגיות שיבולת שועל, דודות

המתמידים בוודאי זוכרים את חיבתנו הרבה למוצרים של דודות. למעשה, יש מבינינו הטוענים שהעוגיות המלוחות שלהם הן מהמובחרות בעוגיות ישראל.
המוצר האחרון בסדרה הוא עוגיות שיבולת שועל בריאות, שכוללות גם קמח מלא (100 אחוז!), סוכר חום, אגוזים ופירות יבשים. בטעימה הראשונה אנחנו חייבים להודות שקצת עיקמנו פרצוף. מי שרגיל לטחון עוגיות שוקולד-צ'יפס כאילו אין מחר ימצא את עוגיות הבריאות האלה דלות, לא מספיק מתוקות, בריאות מדי. אנשים עם חך עדין, לעומת זאת, יידעו להעריך אותן על מרומזותן העדינה ועל דרך הארץ שהן נוהגות בפה. הקלוריות, אגב, לא מעטות כלל וכלל:470 ל- 100 גרם.

מחיר: 15 שקל לאריזת 200 גרם.
שורה תחתונה:
לבעלי חך עדין.

אין תמונה
העוגיות החדשות של לחמי. החמאה טעימות
עוגיות חמאה בשוקולד, לחמי

באופן כללי, מדובר באקסיומה: עוגיות חמאה הן טעימות. ולכן מעצם היותן עוגיות חמאה, עוגיות החמאה החדשות של לחמי טעימות גם הן; אלא שיש כאן אלא, וזה אומר שיש לנו הסתייגויות.
הסדרה החדשה של לחמי, "עוגיות משוקלדות", מציעה עוגיות שקדים ועוגיות חמאה צרפתיות בציפוי שוקולד חלב. על פניו, אהבנו את הרעיון: עוגיות זה טוב, עוגיות עם שוקולד – פעמיים כי טוב. אבל כשפיצחנו בין שינינו את עוגיות השקדים פתע הבנו שלא. שוקולד לא תמיד מספיק בשביל להפוך עוגייה לראויה.

לשמחתנו עוגיות החמאה הצילו את כבוד הלחמי החדשות. אמנם מעט מתוקות מדי, אמנם לא מספיק נימוחות, אבל טובות, משמחות, והכי חשוב – עם שוקולד.

מחיר: 11 שקלים לחבילה של 100 גרם.
שורה תחתונה:
כמו עוגיות חמאה, רק עם שוקולד.

אין תמונה
משקה במבו. יש דמיון קל מאוד לקפה
משקה במבו

ראו, למשקה הכאילו-קפה החדש אין טעם של קפה. אם זה מה שאתם אוהבים בקפה – את הטעם שלו – תצטרכו להמשיך לצרוך קפאין בצורתו המסורתית. אבל אם האהבה שלכם לקפה היא יותר למשקה חם, חום, חלבי, שהולך טוב עם עוגיות – יכול להיות שזה דווקא יעבוד לכם.
משקה הבמבו הוא תחליף קפה על בסיס דגנים ופירות (אם אתם דווקא רוצים לדעת: עולש, חיטה, שעורה, תאנים, פרי הבלוט מעץ האלון – אף אחד מאלה כמובן אינו מורגש), אורגני לגמרי ונטול קפאין – ולפיכך בריא להפליא, לנשים בהריון/מניקות/רוצות לישון בלילה ובכלל. אנחנו כאמור חיבבנו. להשיג בבתי טבע.

מחיר: 40 שקל לאריזת 100 גרם.
שורה תחתונה: יחסית לתחליפי הקפה שבשוק – לא רע בכלל.

>> רוצים להכין לבד עוגיות חמאה?
>> ועוגיות גרנולה?