תעלומת השטרות שהתעופפו בשמי באר שבע עדיין מעסיקה את המשטרה ואת תושבי העיר.

על פי הערכות של גורמים במשטרה תושבים שהיו במקום, ובכלל זה נהגים, לקחו 50 אלף שקל שהתעופפו באוויר ושכבו על הכביש בכיכר ויצמן בשכונת רמות בעיר.

לדברי גורמים במשטרה רק כאשר הבלשים שהיו בסביבה הגיעו למקום אנשים העבירו את השטרות לידי השוטרים.

רועי רייכנשטיין, בלש בכוח המשימה המיוחד שפועל בבאר שבע המטפל בתופעת הבריונות והאלימות בעיר, סיפר ל-mako שלא מעט אנשים הכניסו לכיסים שטרות רבים ונעלמו בעוד שמרבית האזרחים שהיו במקום מסרו את השטרות לידי השוטרים.

"היינו בסיור שגרתי בשכונת רמות בבאר שבע במסגרת כוח המשימה. נסענו בניידת פתאום נעצר לפנינו אוטובוס, והנהג ירד למטה ואסף שטרות כסף מהכביש. הפעלו סירנה ועצרנו בשולי הכביש. ראינו צעירות עם פיג'מות יורדות מהבניינים לרחוב ואוספות כסף. בחיים לא ראיתי דבר כזה", שחזר רייכנשטיין.

שק שטרות כסף ללא דורש (צילום: באדיבות משטרת ישראל)
שטרות שנאספו בבאר שבע | צילום: באדיבות משטרת ישראל

"ראינו שטיח של שטרות כסף, 50 ו-200 שקל. אחת הצעירות סיפרה לנו שאדם מבוגר ירד מהמכונית ולקח ערמות של שטרות ונסע מהמקום. לקח לנו כמה שניות להבין מה קרה. ביקשנו מהאנשים למסור לנו את הכסף. היה גם ילד בן שבע שעזר לנו והביא שטר של 100 שקל. במשך רבע שעה ניסינו לאתר את כל השטרות שעפו. אחד האזרחים הביא לנו שקית גדולה כדי שנכניס את השטרות הרבים שנאספו".

לדבריו, 13 שנה הוא בלש במשטרה ולא נתקל באירוע כזה.

"היו מקרים קשים של רצח בבנק פועלים בעיר שהגעתי לטפל בזירה ואירועים כאלה ואחרים. זה היה אירוע ממש הזוי. מישהי טענה שזה נפל לאדם מבוגר מהמכונית אבל אותו אדם כך לטענתה אסף המון שטרות ואשתו דחקה בו להיכנס ולנסוע. אנחנו חוקרים את כל הכיוונים כדי לאתר את האדם שהכסף  נפל לו", הוסיף רייכנשטיין.

נכון להיום יש תלונה אחת שהוגשה במשטרה של תושב העיר שטוען שעפו לו מהמכונית שטרות בסכום של 150 אלף שקל. במשטרה טוענים כי חסרים להם 50 אלף שקל שנלקחו על ידי אזרחים ונהגים שהיו במקום.